Minden barátjával megszakítja a kapcsolatot, aki gyereket vállal - A magyarázaton sokan felháborodtak
Egy nő minden barátjával megszakítja a kapcsolatot, ha gyermekük születik. Elárulta, hogy miért.
Nadia Bokody soha nem riadt vissza a megosztó témáktól. Volt, hogy azt tanácsolta, hogy az anyák vegyenek vibrátort a lányaiknak, de azt is kijelentette: nem tud barátkozni olyan nőkkel, akik anyává váltak.
A Daily Mailnek nyilatkozva elmagyarázta, mi áll provokatív véleménye mögött. Éveken át figyelte, ahogy barátságok lassan megszűnnek, és belátta: mindez a prioritások változásáról szól.
Megszakítja a kapcsolatot azzal, aki gyereket vállal
- Nem arról van szó, hogy ne próbáltam volna, de amint megjelent az életükben egy kis ember, aki minden pillanatban rájuk van utalva, egyszerűen lehetetlenné vált, hogy mindent félredobva összefussunk egy koktélra – mondta. A ritka találkozások alkalmával is mindig a barátnők feltételei szerint történt a program, és a beszélgetés minden lehetséges ponton visszakanyarodott az anyasághoz.
Hozzátette, néha azt érezte, hogy a barátnői annyira rajongtak a gyerekeikért, hogy nem is értette, miért hívták meg őt egyáltalán. Amikor nemrég az egyik utolsó, gyermektelen barátnője bejelentette, hogy babát vár, keserédessé váltak az érzelmei.
- Tudván, hogy milyen régóta próbálkozik, mennyi energiát fektetett abba, hogy minden készen álljon egy baba érkezésére, a szívem megtelt örömmel. Ugyanakkor mély és erős veszteségérzetem is volt, mert abban a pillanatban tudtam: a barátságunk véget ért.
Az illatok terápiás ereje
Már megvásárolható a Femina első könyve:
A láthatatlan gyógyító
Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában?
Promóció
Tapasztalatból tudta, hogy egy újszülött érkezése gyorsan felülírja azokat a közös programokat, amelyekre a kapcsolatuk épült: a spontán bulizós estéket, a pikáns, lányos beszélgetéseket és a közös hétvégéket. Arra a kérdésre, hogy a barátnői megértik-e az álláspontját, Bokody elmondta: a többség egyetért abban, hogy az anyaság visszafordíthatatlan változásokat hoz a barátságokban.
- A legtöbb barátnőm, aki gyereket vállalt, készséggel elismeri, hogy a kapcsolatunk teljesen megváltozott az új élethelyzetük miatt. A gyerekük az első, és ezt teljesen megértem. Csak örülök, hogy őszinték tudtunk lenni - mesélte. Mindössze egyetlen barátnőjével volt vitája a témában.
- Ő teljes tagadásban élt, nem hitte el, hogy a gyerekvállalás megváltoztatja majd az életét, és megfogadta, hogy ugyanaz az ember marad. Két éve szült, azóta talán kétszer találkoztunk, és nagyon kínos volt – egyszerűen nincs már közös témánk.
A nő véleményét osztja a „mami bloggerként” ismert Christine Skoutelas is, aki szerint egyszerűen nem reális, hogy az ember társasági élete ugyanúgy megmaradjon, miután anyává vált. Bár a legnagyobb tisztelettel tekint a szülővé vált barátaira, Bokody arra biztatja a nőket, hogy legyenek őszinték azzal kapcsolatban, milyen változásokat hoz az anyaság a házasságban, a barátságokban, a szexuális életben és az önértékelésben.
A háromgyerekes anya így tartja életben a szexet a házasságában – Furcsa módszerre esküszik
Szerinte így marad jó a szexuális élete, és a férjének is segít csökkenteni a feszültséget a módszer.
Elolvasom(Cover-kép: Getty Images Hungary.)















