A férfi szerelemből csalja meg a párját?

Egy provokatív állítás nyomában

Egy amerikai szociológus állítása szerint a félrelépés arról árulkodik, az illető szereti a párját.

FeminaShop

Látogass el a
Femina Shopba!

Megnézem
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A férfiak számos módon igyekeznek megindokolni hűtlenségüket, így nem egy tudományos kutatás született a poligámia védelmében. Gyakran felbukkan a biológiai magyarázat, mely igyekszik levenni a döntés felelősségét az érintettek válláról. Egy amerikai szociológus az eredményeket felhasználva furcsa következtetésre jutott.

Eric Anderson The Monogamy Gap: Men, Love and the Reality of Cheating című könyvében nemcsak arról igyekszik meggyőzni olvasóit, hogy a férfiak félrelépése szükségszerű, de arról is, hogy értékelendő.

Abból indul ki, hogy a monogámia elhibázott társadalmi konstrukció, ami csak arra jó, hogy határt szabjon a szexuális kielégülésnek, és korlátozza az ember azon képességét, hogy hosszú távú, boldog párkapcsolatot alakítson ki.

Mivel Anderson szerint a monogámia mesterségesen létrehozott fogalom, és nem biológiai szükségszerűség, így haszna sincs, elhibázott ötlet, mert nem biztosíthat szexuális kielégülést egy életen át. Hiszen az ember előbb-utóbb így is, úgy is megunja a partnerét, ahogyan unalmas minden egyes nap ugyanazt az ételt enni, illetve egy életen át egy emberrel barátkozni. A testnek is több szexpartnerre és több ingerre van szüksége ahhoz, hogy elégedett legyen.

Ezt a szociológus szerint mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a hosszú ideje együtt élő pároknál gyakran csökken a szexuális vágy - amit sokan a kapcsolat válságának tekintenek, és szakítanak, amikor egy-egy félrelépéssel meg lehetne menteni a kapcsolatot.

De hogyan függ össze a megcsalás a szerelemmel? A kutató azt is feltételezi, hogy a szex annál inkább csökken, minél inkább nő a szerelem - abból kiindulva, hogy az együtt töltött idő és egymás megismerése fokozza az érzelmeket. Anderson szerint, ha a férfi nem szeretné a partnerét, el is hagyhatná egy másik kedvéért. Ha nem teszi, az azt jelenti, hogy szereti a párját, és nem akarja elveszíteni, csak hát megunta vele a szexet, és ezek az igények nem maradhatnak kielégítetlenek.

Kiút a gyermekkori traumákból - Hogyan építhetjük újra életünket?

A Femina Klub februári vendége Kovács András Péter humorista, író lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között arról beszélget, hogy szenvedélybeteg szülők gyerekeiként hogyan lehet talpra állni felnőttként. Milyen sérüléseket szereznek ezek a gyerekek, hogyan próbálnak meg túlélni? Mi történik egy olyan családban, ahol az egyik vagy mindkét szülő szenvedélybeteg? Van-e kiút, felnőttként milyen lépéseket tehetünk a múltbeli sebek gyógyítása érdekében?

Pontos részletek az estről itt olvashatók: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. február 26. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Úgy tűnik tehát, hogy a férfiakat nem elsősorban az érzelmeik vezetik a megcsaláshoz, és nem is vágynak más érzelmi kötelékre, hiszen ezt a párjuktól is megkapják. Pusztán testi vágyaik kielégítésére törekszenek. Anderson azt jósolja, hogy ha az emberek egyre inkább megértik ezt a jelenséget, átértelmezik a hűség fogalmát, és rugalmasabban kezelik a félrelépést. Kíváncsiak lennénk Mrs. Anderson véleményére is.

Neked mi a véleményed minderről?

Ezt is szeretjük