Döbbenet! Így végzi a kidobott húsvéti nyúl

Ez is állatkínzás

A kezdetben szeretgetett házi kedvencek sokszor borzasztó körülmények között végzik.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Már javában tombol a húsvéti vásárlási láz. Az állatkereskedésekben a húsvétra megvásárolható élő állatok kavalkádjával szembesülnek az ajándék után kutatók. Törpenyúl, kölyök nyúl, felnőtt nyúl, foltos nyúl, házinyúl - és még további nyuszifajtákkal várják a kereskedők a vásárlókat.

Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az ünnepekre történő - nem körültekintő - élőállat-vásárlás a végén sok esetben állatkínzásba torkollik, hiszen a gyorsan mellőzött állatokat sokan egyszerűen utcára dobálják. És ez még a jobbik eset.

Kukába dobott és szélnek eresztett állatok

Az ünnepek alatt az ajándékba összevásárolt élő állatok pillanatnyi mosolyt varázsolnak ugyan a családtagok arcára, de az idill hamar elmúlik: az aranyos füles vagy kiscsibe, ami húsvét napján még mindenki mulatságára rohangált a szőnyegen, az ünnep után már csak unott teher. Gondot okozhat a családnak a mindennapokban az állat táplálása mellett a lakást piszkító szőrzet és a kéretlenül keletkező ürülék is. Az élő állat szőre vagy tolla a megajándékozottból akár még allergiás tüneteket is kiválthat.

A szülők cselekednek: míg a gyermekek az óvodában, iskolában töltik a hétköznapot, ők sok esetben hulladékkonténerbe dobják vagy egyszerűen szélnek eresztik a feleslegessé vált élő húsvéti ajándékokat. A humánus céllal vadasparkba leadott húsvéti nyuszik egy része vadállatok elemózsiájaként is végezheti.

Cuki nyuszis háttérképek a számítógépedre

Nézegess képeket!

Elolvasom

Megunt teher

Ünnepek előtti hónapokban növekszik a nyúltenyésztés mértéke. Szórólapok, hirdetések buzdítanak nyuszik és kiscsibék vásárlására, azonban az esetek többségében az élőlény csak egy megunt teher marad az ünnep után. Gyakran előfordul, hogy valaki már megvásárolta a kisállatot, és csak ezután eszmél rá, hogy mit vett a nyakába. Ebben az esetben sem szabad szélnek ereszteni a felesleges állatot, ahogyan szemétgyűjtő konténerbe dobás sem megoldás.

Célszerű kertes házba, állatvédelmi telepre elajándékozni a húsvéti nyuszit, kiscsibét és a többi ajándék állatot. Figyelembe kell venni az állatok kiszolgáltatott helyzetét és azt, hogy ezzel az ember nem élhet vissza. Minden háziállatért az ember, vagyis az állat közvetlen megvásárolója, az állat gazdája tartozik felelősséggel. Ne feledkezz meg arról, hogy mára már bűncselekmény az állatkínzás!

Nyuszimentő akció

Az Orpheus szegedi központja idén is próbál segíteni az ünnepek utáni bajban lévő füleseknek, ezért húsvét után egy hónapig díjmentesen átveszi az Orpheus Állatvédő Egyesület a megunt nyuszikat. A +36 20 360 98 46 számon lehet egyeztetni az akciót illetően, ha te vagy valamelyik ismerősöd hasonló szituációba került.

Ezt is szeretjük