Ezt add a gyereknek igazi nyuszi helyett: csak imádni lehet, olyan aranyos és bolyhos
Tündéri látványt jelentenek ezek a kisnyulak.

A húsvéti nyúl kifejezés a 16. századi Németországban született meg egy mese által, melynek hagyományait a 18. század környékén az amerikaiak is átvették, ugyanakkor a nyúl már az ősi, pogány időkben is a tavaszt, a termékenységet és a születést jelképezte, a kelta legenda szerint Ostara istennőnek is kedvelt állata volt, aminek szintén köze van húsvéti jelképpé válásához.
A nyuszik évről évre nagyobb népszerűségnek örvendenek napjainkban is, azonban nem csak csokoládé formájában, húsvét tájékán sokan szereznek be élő nyulat is, gyakran meggondolatlanul és felkészületlenül, minek következtében túl sok állat kerül az ünnepek után az utcára, szemetesekbe vagy épp a vágóhídra. A húsvéti nyuszik jelentős százaléka így az egyéves kort sem éri meg, holott jó körülmények között akár tíz évig is élhetnének.

Érdemes tehát tartózkodni az élő állat ajándékozásától, ugyanakkor nem csak így lehet pihepuha, tündéri tapsifülest csempészni a gyerekek meglepetései közé. A következő technikával korlátlan mennyiségben készíthetsz bűbájos, bolyhos nyuszikat, melyek a bokrok alól is kikandikálhatnak a tojáskeresés során, de akár a gyerekek közreműködésével is megszülethetnek.
Húsvéti nyuszi pomponból
A puha kis nyulacskák alapját, pontosabban fejét és testét egy kisebb és egy nagyobb pompon adja, melyek elkészítéséhez szükség lesz ollóra, kartonpapírra és tetszőleges fonalra, mely lehetőleg legyen minél vastagabb, puhább, gyapjasabb hatású. Emellett kell még ragasztó, esetleg ragasztópisztoly, damil, fekete és rózsaszín, kisebb, fából készült gyöngy a szemeknek és az orrnak, filcanyag a füleknek és készen kapható kis zseníliapompon a faroknak.
A kartonból két-két körlapot kell kivágni, a nagyobbnak 10, a kisebbnek 8 centiméter legyen az átmérője, és mindegyikből legyen középen kivágva egy 3,5 centi átmérőjű, kisebb kör. Az azonos méretű karikákat össze kell fogni, bevágni úgy, hogy könnyen lehessen velük dolgozni, majd, ahogy a videón is látszik, feltekerni a fonalat, ez adja majd ki végül a pompont. A fonalat érdemes minél sűrűbben, minél vastagabban tekerni, így egész biztosan tömött, duci nyuszik készülnek majd.
Ha kész, a fonal végét be kell tűrni, majd körbe kell vágni a két karton között haladva a szélét, végül szintén a két karika között fonallal megkötni a pompont. A karton lefejtése után lehet rajta igazgatni, akár ollóval formálni kicsit, hogy gömbölyű és szabályos legyen.
A filcanyagból ki kell vágni a fülek két színét, majd alul összecsippenteni és összeragasztani az anyagot, amihez jó a ragasztó, de pár öltéssel is meg lehet oldani. Ezután a két pompont össze kell ragasztani, majd a kisebbre illeszteni a füleket is, jó mélyen, a pompon közepéig lenyúlva. A szemeket alkotó gyöngyöket és a farkat is fel kell illeszteni, a bajuszhoz pedig az orrhoz való gyöngyön is át lehet fűzni és megcsomózni némi damilt, végül ezt is felragasztani. A nyuszi testének hátuljára, a farkinca alá akár tappancsot is lehet készíteni filcből.
A nyuszi ideális ajándék nagyobbacska gyerekeknek és gyereklelkű felnőtteknek is, ugyanakkor nem baba- és totyogóbiztos, emellett, bár a videó végén a kutyusnak is nagyon jól áll a sok nyuszi, kölcsönös biztonságuk érdekében inkább tartsuk őket távol egymástól.
Ajándék a locsolóknak: 12 apróság tojás helyett, amit a gyerekek is könnyen elkészíthetnek
De nem is csak locsolóknak adhatjátok, bárkinek kedves húsvéti ajándék lehet.
ElolvasomKépek: Getty Images Hungary.
OLVASD EL EZT IS!

- sütemény
- édességek