10 kategóriában nyert a Magyar Filmdíjon - Tarolt a Foglyok című tévéfilm
Az 5. Magyar Filmdíj-gálán a tévéfilmes alkotások közül a Foglyok vitte haza a legtöbb díjat.

Ez is érdekelhet
beauty and style
Top olvasott cikkek

Ötödik alkalommal rendezték meg tegnap este a Magyar Filmdíj-gálát a Vígszínházban. A 2019-ben forgalomba helyezett és a Magyar Filmakadémia tagjai által legjobbnak ítélt magyar alkotásokat részesítették elismerésben. A 6. Magyar Filmhét befejező aktusaként idén a moziforgalmazású alkotások és a televíziós forgalmazású filmek díjátadóját egyszerre tartották. 

A Magyar Filmakadémia Egyesület szervezésében, a Magyar Nemzeti Filmalap és az NMHH Médiatanácsa támogatásával rendezett 6. Magyar Filmhéten az akadémia tagjai titkos szavazással döntöttek 29 díj odaítéléséről.

A tévéfilmek között tarolt a Foglyok, 12 jelölésből tízet díjra váltott, csak a legjobb vágás és forgatókönyv díját vitte el előle az Egy másik életben - Tasnádi István rendező filmjét ezzel a két díjjal tüntették ki. Deák Kristóf alkotása nyerte a legjobb tévéfilm, rendezés, férfi és női főszereplő, operatőr, díszlet, zeneszerző, hangmester, maszk, illetve jelmez kategóriákat. (Az 5. Magyar Filmdíj tévéfilmes jelöltjeinek és nyerteseinek teljes listáját képgalériánk alatt találod.)

A legjobb tévéfilm díját elnyert Foglyok stábja az 5. Magyar Filmdíj-gálán
A legjobb tévéfilm díját elnyert Foglyok stábja az 5. Magyar Filmdíj-gálán
Fotó: MTI/Balogh Zoltán

A legjobb animációs film Az utolsó vacsora, Rofusz Ferenc rendezése lett, a legjobb dokumentumfilm A létezés eufóriája Szabó Réka rendezésében. A legjobb kisjátékfilm elismerését Csoma Sándor vehette át Casting című művéért, a legjobb ismeretterjesztő film a Vad erdők, vad bércek - A fantom nyomában lett, amit Mosonyi Szabolcs rendezett. 

A legjobb televíziós sorozat díjával az RTL Klub Alvilág szériáját tüntették ki az akadémia tagjai. A Liza, a rókatündér és az X – A rendszerből törölve című filmeket jegyző Ujj Mészáros Károly rendezte, a kreatív producer Herman Péter, a produkciós vezető Bodzsár István volt, a forgatókönyveket Köbli Norbert és Bodzsár Márk írta. 

balsai-moni-ujj-meszaros-karoly
Fotó: Femina/Rátkai Márk

A nyolc epizódból álló Alvilág főbb szerepeiben Balsai Mónit, Schmied Zoltánt, Fekete Ernőt, Hevér Gábort, Molnár Leventét, Nagypál Gábort, Bezerédi Zoltánt, Szirtes Ágit, Rajkai Zoltánt, Szabó Győzőt, Miller Dávidot, Bujáki Zsófit és Cservák Zoltánt láthatták a nézők.

Képgalériánkban megnézheted az 5. Magyar Filmdíj-gála gyönyörű női sztárjait. 

A 2020-as Magyar Filmdíj mozifilm kategóriáinak jelöltjei és nyertesei

Legjobb tévéfilm
Egy másik életben, rendező: Tasnádi István
Foglyok, rendező: Deák Kristóf
Házasságtörés, rendező: Vitézy László
Nino bárkája, rendező: Miklauzic Bence

Legjobb rendező
Deák Kristóf - Foglyok
Miklauzic Bence - Nino bárkája
Tasnádi István - Egy másik életben
Vitézy László - Házasságtörés

Legjobb forgatókönyv
Maruszki Balázs - Nino bárkája
Tasnádi István, Veres Attila - Egy másik életben
Vitézy László, Sz. Szabó István - Házasságtörés
Vörös András - Foglyok

A legjobb tévéfilmes forgatókönyvért járó díj kitüntetettje, Tasnádi István
A legjobb tévéfilmes forgatókönyvért járó díj kitüntetettje, Tasnádi István
Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Legjobb férfi főszereplő
Fekete Ernő - Foglyok
Molnár Áron - Egy másik életben
Nagy Péter - Házasságtörés
Znamenák István - Nino bárkája 

Legjobb női főszereplő
Gera Marina - Nino bárkája
Illés Nagy Maja - Egy másik életben
Nemes Wanda - Házasságtörés
Sodró Eliza – Foglyok

A legjobb tévéfilmes női főszereplő kategória nyertese, Sodró Eliza
A legjobb tévéfilmes női főszereplő kategória nyertese, Sodró Eliza
Fotó: Femina/Rátkai Márk

Legjobb operatőr
Csukás Sándor - Egy másik életben
Gózon Francisco - Foglyok
Pap Ferenc - Házasságtörés
Seregi László - Nino bárkája

Legjobb díszlet
Antal-Fógel Adrienn - Egy másik életben
Klímó Péter - Nino bárkája
Siska Tamás - Házasságtörés
Valcz Gábor - Foglyok

Legjobb zeneszerző
Balázs Ádám - Foglyok
Jávorka Ádám - Nino bárkája
Monori András - Egy másik életben

A cikk az ajánló után folytatódik

Legjobb vágó
Barsi Béla - Nino bárkája
Csillag Manó - Foglyok
Csillag Manó - Házasságtörés
Mezei Áron - Egy másik életben

Legjobb hangmester
Madaras Attila - Egy másik életben
Madaras Attila - Házasságtörés
Madaras Attila - Nino bárkája 
Péterffy Máté - Foglyok

Legjobb maszk
Fekete Rita - Egy másik életben
Jakóts Katalin - Házasságtörés
Kriskó Ancsa, Vincze Gabriella - Foglyok
Tóth Anikó - Nino bárkája

Legjobb jelmez
Balai Zsuzsanna - Házasságtörés
Ignjatovic Kristina - Egy másik életben
Sinkovics Judit - Foglyok
Zelenka Nóra - Nino bárkája

Legjobb televíziós sorozat
200 első randi, Az esküvő - Rendező: Erdélyi Dániel
Alvilág (1. évad 1. epizód) - Rendező: Ujj Mészáros Károly
A mi kis falunk 3. évad 17. rész - Fészekrakók - Rendező: Kapitány Iván
Cseppben az élet - A siker útján (2. rész) - Rendező: Gyöngyössy Bence
Tabukról tabuk nélkül 2. évad - Bűnösök és vezeklők - Rendező: Pálinkás Norbert

A legjobb televíziós sorozat díját elnyert Alvilág rendezője, Ujj Mészáros Károly
A legjobb televíziós sorozat díját elnyert Alvilág rendezője, Ujj Mészáros Károly
Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Legjobb animációs film
Az utolsó vacsora - Rendező: Rofusz Ferenc, Producerek: Rofusz Ferenc, Hajdú Zsófia
Bela
Belső könyvtár
Boxi, a film
Budapest Spaceport: A tolvajok
Kippkopp a hóban
Lidérc úr
Szimbiózis
Szökési sebesség
Tesók 

Legjobb dokumentumfilm
A báró hazatér
A fegyházlelkész
A létezés eufóriája - Rendező: Szabó Réka, Producerek: László Sára, Gerő Marcell, Szabó Réka
Csak családról ne
Emmi néni csodálatos élete
Ketten
Lili
Mignon
Ott legbelül dal van…
Vonal fölött 

Legjobb kisjátékfilm
A buszsofőr
A mentor
Balansz
Casting - Rendező: Csoma Sándor, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Mártonffy Zoltán, Dreissiger László, Deák Dániel
Két csík
Maszatvár
Reggelim a vacsorád
Szerepzavar 
Szokásjog
Újjászületés 

Legjobb ismeretterjesztő film
Az elíziumi kém
A létezés-szakmában dolgozom
A vádlott vádló
Élet, öröm, zene
Kodály mindenkié
Néhány mondat a szabadságról
Nicky, a másik fiú
Ötödik alosztály 
Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóság
Piedone nyomában
Vad erdők, vad bércek - Rendező: Mosonyi Szabolcs, Producer: Bagladi Erika

Ezt is szeretjük