Emlékszel a Crystal énekesnőjére? A 41 éves Lajtai Kati ma már boldog családanya

Fotókon mutatjuk, mennyit változtak a '90-es évek legnépszerűbb énekesnői.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Számos népszerű csapat állt össze a '90-es években, amelyek nagy népszerűségnek örvendtek az országban. Ilyen volt Kasza Tibi együttese, a Crystal is, ami 1998-ban alakult meg, de nagyobb hírnévre 2000-ben tettek csak szert, amikor megjelent a debütáló albumuk, a Két utazó. Kasza Tibi és testvére, Gábor mellett volt egy gyönyörű, fekete hajú énekesnő is, Lajtai Kati, aki a zenekar megalakulásakor csak húszesztendős volt.

Érdekesség, hogy Lajtai Kati és akkori párja, Kasza Tibi még a Crystal előtt megalapított egy rapformációt is, ami a C21 névre hallgatott, természetesen Kasza Gábor is benne volt ebben a csapatban. Az énekesnő a '90-es években tagja volt a Fianna nevű együttesnek is, ami ír népzenét játszott, Európa több országában is felléptek. Ekkor döntötte el véglegesen, hogy az énekesi karriert választja.

A Crystal a kétezres évek egyik legnépszerűbb magyar csapatává nőtte ki magát, volt olyan nyári hónapjuk, amikor 35-40 fellépésük is volt, az sem volt ritka, ha egy hétvégén 14-15 bulit is bevállaltak. Olyan slágereik voltak, mint az Ezer Hold, a Fújja el a szél, a Jég a tűzben vagy a Sosem múlik el.

2010-ben oszlottak fel végleg, utána Lajtai Kati évekre eltűnt a nyilvánosság elől. 2013-ban a Sztárban Sztár és Az ének iskolája című TV2-s produkciók énektanárává választották, 2014 óta pedig a Budapest Voices énekkórus tagja. Az énekesnő számára a 2016-os év fordulópontot jelentett, ugyanis ekkor hozta világra kisfiát, Mátét.

Nem ő volt az egyetlen énekesnő, akiért egy ország rajongott egykoron, képes összeállításunkban összegyűjtöttük azokat a női sztárokat, akik a '90-es években kezdték énekesi karrierjüket.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük