Kik ezek a fiúk, akik ma történelmet írtak? Képeken a korcsolyaváltó

A gyorskorcsolyaváltó tagjai történelmet írtak a mai napon, nézd meg őket a képeken!

Korcsolyaváltó fiúk
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Igazi történelmi pillanatot élhetett át Magyarország a mai napon, ugyanis a magyar férfi gyorskorcsolyaváltó csapatának tagjai, Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor a dobogó legfelső fokán végeztek, erről részletesebben itt olvashatsz. Ez azért is nagy eredmény, mert már 38 éve nem szereztek magyarok érmet a téli olimpián, aranyat pedig még soha.

A csapat tagjai már hosszú évek óta korcsolyáznak. A legtöbbet eddig Liu Shaolin Sándorról hallhattunk, aki számtalanszor bizonyított már a sportágban: háromszoros világbajnok, legutóbbi aranyát 2016-ban szerezte meg Szöulban, 2017-ben pedig Európa-bajnok lett Torinóban. Öccse, Liu Shaoang is ígéretes tehetség, ő a 2017-es junior világbajnokságon lett a legjobb. Knoch Viktor 2015-ben lett a sportág első magyar világkupagyőztese. Burján Csaba a 2015-ös rövidpályás gyorskorcsolya világkupa-sorozat drezdai állomásán ezüstérmes lett. Ha kíváncsi vagy friss olimpiai bajnokainkra, akkor képes összeállításunkban megnézheted őket.

Ők a győztes magyar válogatott, balról: Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor.

 

Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI
A 23 éves Burján Csaba gyerekkorában sok sportágat kipróbált, végül a gyorskorcsolya mellett tette le a voksát.
Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI
A 28 éves Knoch Viktor számára ez volt a legutolsó olimpia, melyen versenyzőként részt vett.
Fotó: MoB / Szalmás Péter / MTI
Márciusban lesz húszéves Liu Shaoang, akit 2017-ben az év magyar rövidpályás gyorskorcsolyázójának választottak.
Fotó: MoB / Szalmás Péter / MTI
Shaoang testvére, a 22 éves Liu Shaolin Sándor ígéretes tehetség, Európa- és világbajnok gyorskorcsolyázó. A képen barátnőjével látható.
Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI

Femina akták - Méhnyakrák

A Femina Aktában mindent megtudhatsz a méhnyakrákról, ami évente több ezer nőt érint hazánkban. Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat, többek között megismerheted a méhnyakszűrés értékelési módjait, megtudhatod, hogyan kell értelmezni a leleten látott eredményt, mi a különbség a hagyományos nőgyógyászati citológiai vizsgálat és a HPV-szűrés között vagy elkerülhető-e a kemoterápia a méhnyakrák esetén?

Promóció

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük