Ő az új nemzet színésze: 3 hónappal Benedek Miklós halála után választották meg

Csikos Sándor lett az új nemzet színésze. Kiderült, miért telt el több hónap a megválasztására.

Csikos Sándor a nemzet színésze
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész, rendező, színigazgató, tanár, érdemes és kiváló művész címmel kitüntetett Csikos Sándort választották meg a nemzet színészének. 

A nemzet színészei és színésznői ma délután ültek össze a Nemzeti Színházban, hogy megválasszák a 2023. január 9-én elhunyt Benedek Miklós utódját. 

Csikos Sándor lett a nemzet színésze

Rendhagyó módon több hónap telt el a színművész halála és a választás között. Sajtóértesülések szerint ennek az az oka, hogy a teátrum igazgatója, Vidnyánszky Attila januárban balesetet szenvedett, a Petőfi Zenei Díjátadón lépett rosszul, a lába annyira megsérült, hogy mentő vitte el a helyszínről.

Csikos Sándor 1941-ben született Karcagon, 1965-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Többek között a Miskolci Nemzeti Színház, a debreceni Csokonai Színház és a győri Kisfaludy Színház társulatának volt tagja.

Számtalan színpadi szerepben láthatta a közönség, de filmen és sorozatokban is szerepelt. Többek között a Kisvárosban, a Patyolat akcióban és a Sodrásban című filmben is láthattuk.

Hamarosan immár Csikos Sándorral kiegészülve ismét összegyűlnek a színészlegendák, hogy újabb tagot válasszanak Tordy Géza helyére. A Kossuth-díjas és kétszeres Jászai Mari-díjas színész március 30-án hunyta le örökre a szemeit. Utódja megválasztására a temetése után kerül sor.

A Nemzet Színésznője megtagadta a félmeztelenre vetkőzést Latinovits előtt: nem kapott filmszerepeket emiatt

Lehoczky Zsuzsában a mai napig elevenen él a kellemetlen kérés, amelynek nem tett eleget.

Elolvasom

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Cover-fotó: MTI/Cseke Csilla

Ezt is szeretjük