Cserhalmi György egy vidéki kis faluba vonult vissza: a 74 éves színészt csak ritkán látjuk
Cserhalmi György visszavonultan él a Balaton-felvidéken, Kékkúton, egy kis faluban él.
Cserhalmi Györgyöt számtalan filmben és színházi darabban láthatta a közönség, a 74 éves színészlegenda 2014 óta a Nemzet Színésze cím birtokosa.
Mostanában keveset látni, visszavonultan él, pár éve megromlott az egészségi állapota. 2016-ban elhunyt a felesége, Erzsi, 2017-ben először a térdével, aztán a gerincével lettek súlyos problémái, az operációkat rehabilitáció követte, majd szükség volt egy hasnyálmirigyműtétre, kivették az epehólyagját, az epevezetékét és a patkóbelet.
Cserhalmi György Kékkúton él
Vasárnaptól újra indul a Spektrum Home-on a DTK: Elviszlek magammal, D. Tóth Kriszta első beszélgetőpartnere Cserhalmi György lesz, aki az új évad nyitó epizódjában mesél családról, fatalizmusról, istenhitről. A Balaton-felvidéken, egy hatvanfős kis faluban tölti a napjait. Kékkúton összefésülődik a város és a vidék, a hely, ami az ő esetében kiválasztja az embert.
Aki nem oda való, azt kirúgja a táj, de közben kitárja karjait azoknak, akik oda valók
- véli a színész.
74 éves, szabadon jön-megy, de Kékkút az otthona. Nincs számítógépe, az okostelefont sem nagyon használja, ugyanakkor látta a YouTube-on azt a két felvételt, ahol az édesanyjával, Varga Magda operaénekessel szerepel.
- Anya nagyon tudott énekelni, keveset voltunk együtt, és felvétel is kevés van. Debrecenben tanított az Akadémián, egyébként meg marha elfoglalt nő volt, egész életét az operaszínpadokon töltötte, ezért én magam is tudok 44 mezzoáriát.
A gyerekkor nehézségei és néha túlzásba vitt csínytevései - ennek része volt egy rövid intézeti időszak is - ma is foglalkoztatják, de elhessentette a témát, pedig halála előtt édesanyja sokszor kérdezgette, haragszik-e rá valamiért. Helyette most naplót ír, magának magáról, a családjáról: fel- és lemenőiről, hogy kibogozza a múltat, hátha abban megleli a kérdéseire a választ.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Sára, a lánya igazi színházi gyerek volt, és bár próbálta távol tartani, de ő beszökdösött a próbákra. Ő tanította bringázni, lovagolni és autót vezetni is. Nagypapaként még saját állítása szerint is jó. Az unokákkal, Lenkével és Gáspárral sok időt tölt: Lenkével a kapcsolata „igazi szerelem”, sok erdőjárás, beszélgetés, a messzibe rótt körök, Gazsival meg a férfias csatákat vívják, kardoznak, és szelídítik egymást.
Kevesen tudják, hogy Cserhalmi György erdőtechnikusnak tanult, ezért a természetközeliség nem csupán frázis számára, istenhite nagyapján keresztül alakult olyan természetesen, ahogyan a fűszálakban felismert Isten jelen van. Nagyapja volt az, aki írni és olvasni is tanította, a kis Cserhalmi hatévesen kívülről fújta a Toldit.
Benkő Péter vidéki élete
Mire elvégezte a Színművészetit, már az egész ország megismerte A koppányi aga testamentuma, valamint az Egri csillagok című filmeknek köszönhetően. Lassan két évtizede, hogy szakított a városi életmóddal, így olyan életet élhet, amire mindig is vágyott. Egy főváros melletti kis település határán, egy erdő közepén él harmadik feleségével.
Benkő Péter egy erdő közepén él: a színész 18 éve hagyta maga mögött nagyvárost
Benkő Péter színész távol a nyüzsgő várostól olyan életet él, amilyenre mindig is vágyott.
ElolvasomCover-fotó: MTVA/Zih Zsolt