15 éven át játszottak egymás ellen - Benedek Tibortól legnagyobb ellenfele is búcsúzott
Aleksandar Sapics olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó megható sorokkal búcsúzott Benedek Tibortól.
A ma hajnalban súlyos betegség után elhunyt Benedek Tibortól nemcsak tisztelői, sporttársai és barátai búcsúznak, hanem az egyik legnagyobb ellenfele is.
A szerbek és korábban a jugoszláv válogatott klasszisa, Aleksandar Sapics érzelmes bejegyzéssel köszönt el örökre a magyar sportlegendától.
Benedek Tibor egyik legnagyobb ellenfele is búcsúzik
Az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok vízilabdázót sokan a generációjának egyik legjobb játékosának gondolták, a szerb válogatott kulcsembere volt, az athéni olimpián a magyar válogatott a döntőben győzte le őket. 15 éven át voltak ellenfelek a medencében, Benedek bal-, Sapics jobbkezesként.
Sapics azt írta, az elmúlt évek legszörnyűbb hírét kapta, amikor arról értesült, hogy minden idők egyik legnagyobb vízilabdázója, Benedek Tibor elhunyt, és sosem fogja megbocsátani magának azt, hogy nem mondta el neki, mit gondol róla, milyen nagyra tartja.
"Tiborral csaknem tizenöt éven keresztül játszottunk egymás ellen. Ő balkezes, én jobbos, úgyhogy egymás oldalán szerepeltünk, számtalanszor szemtől szembe, akár a válogatottjainkról, akár a klubcsapatainkról volt szó. Ezt persze mindenki tudja, de azt nem, ami most következik.
Tibor volt az egyetlen vízilabdázó, akire igazán felnéztem, akit imádtam és tiszteltem,
aki az egyik legnagyobb motiváló erőm volt, hogy fanatikusan dolgozzak és szinte spártai életet éljek a pólós pályafutásom során."
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Tizennégy éves kora óta nyomon követte a magyar vízilabdázó sportkarrierjét, aki hat évvel idősebbként ekkor már híres volt. Gyakran kért be videókat azzal az indokkal, hogy érdekli a magyar póló, pedig valójában csak Benedek Tiborra volt kíváncsi. Több mint négyszáz meccsét nézte meg ebben az időszakban, és lenyűgözte a kitartása, az energiája, a fegyelmezettsége.
"Később, amikor egyre többször játszottunk egymás ellen, mindig vele akartam szembe kerülni, hogy megmutassam, én is képes vagyok ugyanarra… Sokszor voltam faragatlan, néha át is léptem a határokon, kizárólag azért, hogy bizonyítsam magamnak, képes vagyok olyan jó lenni, mint amilyen ő. Rendkívüli személyiség volt, sosem reagált az én faragatlanságomra, sokkal inkább lenyugtatott, úgyhogy el is szégyelltem magam, amiért túlmentem a határon… Ő is keményen játszott, de sosem sportszerűtlenül, és mindig higgadt maradt, tiszteletteljes, kulturált, és ahogy egyre jobban megismertem, még többre tartottam játékosként és emberként is."
Mivel sosem játszottak egy klubban, sosem kerültek közel egymáshoz, ezért Sapics soha nem mondta el neki, hogy ő volt az egyetlen, akire igazán felnézett, és aki miatt az lett, aki.
Az ember, akit ennyire szerettem, elment. Az ember, aki a sportágunk történelmének egyik legnagyobbja, aki sosem volt fáradt vagy felkészületlen, elment.
Az ember, aki azzá a játékossá tett, aki lettem, és aki sajnos ezt sosem tudta, mert nem volt meg a bátorságom, hogy elmondjam neki… Pedig szerettem volna… (...)
Tibor, sosem tudod meg, mennyit jelentettél nekem, én viszont azt nem fogom elfelejteni, mennyit jelentettél nekünk.
Az életmű, amit hátrahagytál, felejthetetlen marad sok-sok generációnak.
Aleksandar Sapics bejegyzését a Nemzeti Sport fordította le, a teljes üzenetet a sportoldalon találod.
OLVASD EL EZT IS!
- sportoló
- benedek tibor