Amikor már terhes a terhesség: így enyhítsd a leggyakoribb panaszokat otthon

A kismamalét egyáltalán nem sétagalopp, de lehet segíteni egy-egy gyakori kellemetlenségen.

Terhesség alatti panaszok
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A terhesség olykor tényleg terhes, különösen az első és harmadik trimeszterben. Míg az első három hónapban a rosszullétek gyötörhetik a kismamát, a terhesség utolsó szakaszában az alvás ugyanúgy problémássá válhat, mint a vécére menés - akármilyen egyszerűnek tűnő dolgok is ezek.

Sokan próbálnak együtt élni ezekkel a kellemetlenségekkel, mondván, ki kell bírni. Mindeközben számos olyan gyakori kismamapanasz létezik, mely enyhíthető, elmulasztható, jól kezelhető. Érdemes megpróbálkozni velük!

Három tipp gyakori panaszokra

A kismamákat gyakran kínzó három panaszra következik most néhány lehetséges megoldás.

Gyomorégés

A gyomorégés okozója a progeszteron hormon. A hormon - amellett, hogy a terhesség fennmaradásában elengedhetetlen - hatására a gyomorszáj lazább lesz, és a gyomorsav feljuthat a nyelőcsőbe. Ez okozza az égő érzést, és sajnos a pocak növekedésével egyre gyakoribbá válhat. A kismamának érdemes inkább többször kicsit enni, mint maratoni étkezéseket ülni. Jobb kerülni a nehéz ételeket, például a füstölt fogásokat, érlelt sajtokat, a színezékben, tartósítószerben dúskáló termékeket. Az étkezés közben és rögtön utána nem jó sokat inni, ezzel jobb várni kicsit. Végül, a túl forró vagy túl hideg ételek és italok is kerülendőek.

Székrekedés

A kismamák emésztése, bélmozgása lelassul, ami székrekedést eredményezhet. Annak érdekében, hogy ez ne következzen be, vagy enyhítendő a már kialakult bajt, fontos figyelni néhány jelentőségteljes apróságra, így az elegendő folyadékfogyasztásra és a rostban gazdag ételek, gyümölcsök, teljes kiőrlésű pékáruk fogyasztására, melyek mellett nagyanyáink módszereit is érdemes bevetni: a szilva- vagy baracklekvár jó segítség lehet.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Hátfájás

Szinte minden kismama megtapasztalja a hátfájásos időszakot, amikor a babapocak már egyre növekszik. Leggyakrabban a második trimeszterben jelentkezik. Okozhatja maga a plusz súly, illetve a test súlypontjának áthelyeződése, de a hormonális változások, illetve az izmok átrendeződése is. Segíthet a séta, a kismamatorna, illetve a masszázs.

Üléskor egy hengeres díszpárnával vagy összegöngyölt törölközővel érdemes alátámasztani a derekat, alváskor pedig párnát helyezni a térdek közé, ami segíti a hát egyenes tartását és az izmok kényelmes elengedését.

Reggelik kismamáknak

Tápláló és finom falatok reggelire, melyek a baba és az anya egészségét is szolgálják.

8 tápláló reggeli kismamáknak: változatos, finom, és nagyon egészséges

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük