Ha egynél több gyereked van, erre jusson idő a hétvégén – Az egész család nyer vele
A személyre szabott figyelem csodákat tesz a gyerekkel.

Minden szülő vágyik rá, hogy gyermekei szeressék egymást, jól kijöjjenek. Ehhez azonban kell, hogy időről időre külön is jusson figyelem rájuk, néha kicsit „egykék” lehessenek. Hiszen az együttélés nem csak a párkapcsolatban, de a testvérek közötti viszonyban is nehéz.
Ha egynél több gyereked van, erre jusson idő hétvégén
A közvélekedés szerint egykeként felnőni hátrány lehet abból a szempontból, hogy az otthon keretei között kevesebb társas helyzetet tapasztalhat meg a gyerek, nem kell osztoznia játékon, a szülők figyelmén. Mindennek következtében sértődékenyebbek, önzésre hajlamosabbak lehetnek a testvér nélkül felnövő gyerekek. Ugyanakkor bizonyos szempontból előnyei is lehetnek ennek a helyzetnek a gyerek fejlődésére nézve – erről korábbi cikkünkben írtunk.

Hiába gondolják a mai napig a legtöbben úgy, hogy a testvér jó, akinek kettő vagy több gyereke van, biztosan tapasztalta már, hogy időnként a várva várt hétvégék nyugalmát lehetetleníti el a család legkisebb tagjai között fellángoló belviszály. Ilyenkor van, hogy bejön a család együttes kimozdulása, egy kirándulás, vagy bármely más közös program. De megesik, hogy ez sem segít és szükség van külön töltött időre, a gyerek személyre szabott figyelmet igényel.
Ha a hétköznapok sodrásában nem is jut rá elég idő, a hétvégén vagy az iskolai szünetekben érdemes betervezni néhány órát, jó esetben akár egy-egy napot is, amikor valamelyik szülő – esetleg nagyszülő – csak az egyik gyerekkel tölti az idejét, csak rá figyel.
Ezért fontos a személyre szabott figyelem
Az időről időre megkapott személyre szabott figyelem nem csak a gyerekre lesz jó hatással, de rajta keresztül a szülőre, az egész család működésére is. Egy időre megszűnik a hiszti, a szülő idegrendszere is kisimul, könnyebbé válik a családként való együtt létezés. Ráadásul a tapasztalatok szerint a kettesben töltött idő során a gyerek könnyebben megnyílik, olyan oldalát is megmutatja a szülőnek, melyekre a hétköznapok során nincs alkalom, lehetőség. Kiderülhet, hogy igenis tud türelmes lenni, meghallja, amit mondasz neki, lehet vele értelmesen beszélgetni.
A kettesben töltött minőségi idő lehet kirándulás, játszóterezés, állatsimogató, sportprogram, de akár közös pogácsasütés is. A lényeg, hogy olyasmi legyen, ami a gyereknek kedvére való és alkalom adódik közben beszélgetésre is. A minőségi együtt töltött idő és a személyre szabott figyelem, a mély beszélgetés – amelyet nem szakít félbe senki – csökkenti a gyerek stressz-szintjét, oldja a frusztrációkat, növeli az önbizalmát, javítja a szülő-gyerek kapcsolatot.
3 ok, amiért nagyon eltérő személyiségűek a testvérek – Sok szülő nem gondol bele
Hogy lehetnek ennyire mások, ha egyszer testvérek? A szülőkön is múlik.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- gyereknevelés
- nevelés
Minden szülőnek van kedvenc gyereke? 3 tulajdonság, amit tudat alatt szeretünk

- gyereknevelés
- szülő gyerek viszony
5 okos tanács a szakértőtől, ha a gyerek a füle botját sem mozdítja

- szülő
- házi feladat