Mi a teendő akkor, ha nem jön a tej? - A szakértő tanácsai

Ne légy kishitű, néhány egyszerű praktika is segíthet, hogy megfelelően tudd táplálni a kicsit.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Sokan azért adják fel idő előtt a szoptatást, mert úgy érzik, nincs elég tejük. Van, hogy ez tévedés.

Ha a baba súlya gyarapszik, továbbá rengeteg nedves és iszkos pelenkát termel, akkor nincs okod az aggodalomra, mert elegendő tejed van, és nem szükséges, hogy a mennyiségét fejéssel mérd.

Így tudhatod meg, van-e elég tejed

Ám ha ez sem nyugtat meg, és a baba az etetések után inkább nyűgös, mint nyugodt, akkor próbáld meg szoptatás után lefejni a tejet. Ha tíz percen belül a két mellből együttesen nem tudsz 15 milliliternél többet lefejni, akkor valóban nincs elég tejed.

A tej termelődésének fokozására a következőket teheted - Simone Cave egészségügyi szakújságíró és dr. Caroline Fertleman gyermekorvos tanácsára.

Szoptatás után folytasd a fejést!

Először is: minden nappali szoptatás után folytasd a fejést. Ha ezt egy hétig csinálod, akkor megtapasztalhatod, hogy gyorsan nő a tej termelődése. A lefejt tejet kiöntheted, mivel kezdetben úgysem lesz sok - egyébként is azt szeretnéd, ha a baba a következő etetésig megéhezne, és nagy mennyiséget szopna.

A lefejt tejet akkor adhatod oda a babának, ha a súlya nem gyarapszik a kellő ütemben. Ez ügyben kérhetsz tanácsot a védőnőtől is. Ügyelj arra is, hogy a babát akkor etesd, amikor ő igényli, hagyd addig szopni, ameddig akar, és mindkét melledből szoptasd.

Nem jön a tej? 8 természetes praktika, ami beindítja a szoptatást

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kellő folyadékfogyasztás

Gondoskodj róla, hogy ne száradj ki, mert így csökken a tej termelődése - igyál naponta legalább három liter vizet. Éjszaka is tarts a hálószobában egy kancsóval.

Talán felesleges mondani, de ne dohányozz, mert kimutatták, hogy ez csökkenti a tej termelődését. A dohányzás a belövellési reflexre is kihat, amely etetési időben a baba sírásakor kiváltja a tej megindulását.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Stresszkerülés, rendszeres étkezés

A stressz kerülését és a rendszeres étkezést szintén kedvezőnek tartják a tej termelődése szempontjából, de hasonló hatással bírhat például a meleg fürdő vagy zuhany is. Ezért iktass be a napirendedbe egy kis lazítást, amikor csak fekszel az ágyon a babával, és akkor szoptatod meg, amikor akarja. Igyál sok vizet, egyél azt, amihez kedved van, olvass magazinokat nézz tévét. Ha ezt naponta megteszed, akkor nem kényszeresen végzed majd az egyébként kivédhetetlen házimunkát, és biztosan több tejed lesz.

Ne sürgesd a babát evés közben!

Ha a baba láthatóan húzza az időt, és az etetés vége felé már csak elvétve szopik, az azt jelenti, hogy eddig a hígabb, szomjoltó előtejet itta, és most jutott el az utótejig, amely dúsabb és laktatóbb. Ezért amikor látszólag csökkenti a szopás ütemét, ne siess a szoptatás befejezésével, illetve ne tedd át a kicsit a másik melledre.

Cikkünk Simone Cave - Dr. Caroline Fertleman  Babakrónika - Csecsemőgondozás hétről hétre című könyve segítségével készült.

Praktikus felosztásának köszönhetően a Babakrónika részletesen és megnyugtatóan körüljárja a csecsemő alapvető szükségleteit, amelyek kielégítése az újdonsült szülők számára olykor igazi kihívást jelent. Szerzői, Simone Cave egészségügyi szakújságíró és dr. Caroline Fertleman gyermekorvos felkészítenek mindazokra a változásokra, melyekre az első, legnehezebb időszakban számítani lehet.

A gyermek fejlődésének egy-egy hetét leíró fejezetekből megtudod, hogy a baba mennyi ideig alszik és sír majd, milyen gyakran kell etetni, és várhatóan hány piszkos pelenkát kell lecserélni egy nap. Ez a biztató hangvételű és praktikus kézikönyv minden alapvető tudnivalót tartalmaz, és minden esetben konkrét problémákra kínál megoldást.

"A Babakrónika egyszerre szól a tapasztalt barátnő és egy minden pillanatban mellettünk álló védőnő hangján, így segít át bennünket a szülői lét döntő fontosságú első hat hónapján." Gombos Edina

Kiadja a Partvonal Kiadó.
Ára 1975 forint.
A könyvet itt rendelheted meg.
Ezt is szeretjük