A legtöbben nem tudják a jó választ, pedig gyerekeknek készült a fejtörő - Neked megy?
Szórakoztató, mégis elgondolkodtató logikai feladatokat megoldani, felnőtt fejjel is.

- Évszázados szépségápolási trükkökre esküsznek a marokkói nők: az agyagtól és az illatos víztől olyan gyönyörű a bőrük »
- 5 nyári szandál, ami sosem megy ki a divatból: jól kihasználható fazonok, amikre a szezon végén is megéri lecsapni »
- Évek óta nem szedi a szemöldökét, most sokkal magabiztosabb a blogger: büszkén viseli bozontos, összenőtt szemöldökét »

- Vadon Jani kirúgásáról a portán értesült: már be sem engedték a tévé épületébe
- A máj és a vese állapotát is megmutatja a láb: ha ezt látod, muszáj orvoshoz fordulni
- Palvin Barbi totál átlátszó ruhában ment a Los Angeles-i premierre: nem szégyenlősködött
- Ilyen tünettel muszáj most orvoshoz fordulni: erre kéri a Népegészségügyi Központ a lakosságot
- A próbafülkéből küldött fotót a férjének, meglepődött a válaszon - Nagyon nem olyan választ kapott, mint amire számított
Emlékszel még, gyerekként milyen lelkesedéssel, játékos kihívásként tekintettél a rendhagyó matematikaórák fejtörőire? Felnőttként talán már más szemmel nézed őket, sőt, még fel is adhatod türelmetlenül, mondván, nem tudod kitalálni a megoldást.
Vajon hogy menne ma egy olyan fejtörő, amelyet gyerekeknek találtak ki? Próbáld ki magad a következő két logikai feladványban!
Két logikai feladvány
1. A római számos feladatban minden sorban egyetlen gyufaszálat mozdíthatsz el. Az a cél, hogy mindhárom egyenlőség teljesüljön.

2. Milyen számokat kell az üres négyzetekbe írni, hogy a szorzatuk minden irányból, tehát függőlegesen, vízszintesen és átlósan is 27 legyen?

Megoldások
Az első feladat első egyenlőségében a hatos függőleges gyufáját az ötös elé téve a 4+5=9 egyenlőséget kapjuk. A második egyenlőségben az egyik kettes függőleges pálcikáját felhasználva a mínusz jelből pluszt csinálunk, így kapjuk a 2+1=3 egyenlőséget. Végül a harmadikban a hármas egyik gyufáját felhasználva a mínusz jelből pluszt csinálunk, és megkapjuk a 6+2=8 egyenlőséget.
A második feladatban a felső sor középső négyzetébe egy egyest, a középső sor első és harmadik négyzetébe egy kilencest, illetve egy egyest, a harmadik sorba pedig egy egyest, egy kilencest és egy hármast kell írni, hogy a szorzat minden irányból 27 legyen. Ennél a feladatnál több megoldás is lehetséges.