Felrobbant a TikTok a cuki kisfiú videójától: 31 millióan látták a kivit kóstoló babát

Mintha csak azt mondaná: „Pfuj, de azért akarom!”.

Kivit evő baba
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Minden szülőnek vannak megmosolyogtató, vicces emlékei a saját gyermeke hozzátáplálásával kapcsolatban. Egy-egy klasszikus spenótprüszkölés vagy céklával összekent fal képe évekre bevésődik az anyukák hosszú távú memóriájába.

Míg néhány évtizeddel korábban ezekről legtöbbször fotó sem készült, ma már megesik, hogy egy jól sikerült kóstolós videót akár több millió ember is megnéz a neten.

Imádja az internet a kivit evő kisfiú videóját

Így járt a lenti videóban szereplő baba is, akit cikkünk írásáig 31 millió ember látott. Elképesztő népszerűségnek örvend a fintorgó kisfiú, aki az első sikertelen próbálkozást követően azért újra és újra megkóstolja még a kivit. A felvétel népszerűsége valószínűleg kisebb részben az alatta lévő vicces címnek - „Dupla whiskeyt iszom” - is köszönhető. A kisfiú grimaszoló, olykor összerázkódó, szemöldökráncoló reakciót elnézve valóban lehet némi párhuzam a savanykás zöld gyümölcs és a gabonapálinka ízvilága között.

Mivel kezdődik a hozzátáplálás?

Az Egészségügyi Világszervezet jelenleg hat hónapos korig javasolja a csecsemők kizárólagos anyatejes táplálását. Ezt követően ajánlja a hozzátáplálás megkezdését, vagyis szoptatás mellett a szilárd táplálékok fokozatos bevezetését. A legtöbb szülő először a krumpli, sárgarépa, alma, sütőtök, őszibarack ízével kezdi el megismertetni gyermekét, majd következhet a zeller, cukkini, paradicsom, csirke és pulykahús, joghurt és kefir.

Nyolc hónaposan már kenyérhéj, kifli is adható, valamint jöhet a hal, marha- és a disznóhús, cseresznye, spenót. 10-11 hónapos kortól a tojás, a káposztafélék és a padlizsán is részét képezheti az étrendnek. Egyéves kortól pedig akár juhtúró, szója, méz és mandula is adható. A hazai ajánlások szerint az apró magvak, illetve allergizáló hatása miatt a kivit - akárcsak a fekete ribizlit, áfonyát vagy a szamócát - csecsemőkorban még nem, inkább csak másfél éves kortól kaphatnak a gyerekek. Bár országonként eltérhetnek némileg a sorrenddel kapcsolatos hozzátáplálási ajánlások, azért a kivi bevezetésével jobb várni még egy kicsit. 

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Olvass tovább: veszélyes ételek a babáknak

Vannak olyan táplálékok, amiket, még ha meg is szeretne rágcsálni vagy kóstolni a gyerek, inkább ne hagyjuk neki, kínáljunk fel valamilyen más alternatívát számukra. Az Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének közleményében a szakemberek közzétették a kerülendő ételek és italok listáját.

8 étel, ami tiltólistás a baba számára: dietetikus szakemberek sorolták fel őket

Különböző ételek lehetnek veszélyesek a babákra nézve, egyesek enyhe, mások súlyos tüneteket okoznak.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük