A mikuláscsoki sajnos sok esetben nem éppen csokoládéból van. Ha kakaótartalma nem éri el a 35%-ot, akkor inkább ne add a gyereknek. Rossz hatással lehet az anyagcserére. Korábbi cikkünkből megtudhatod, melyek az egészséges csoki kritériumai.
Dia
Nem szabad csodálkoznod, ha a téli szünetben a gyerek rendszeresen túlpörög, hiszen ilyenkor a szokásosnál több édességet eszik. Próbáld korlátozni a fogyasztást, illetve a cukormázzal bevont édességeknél már érdemes meghúzni a határt.
Dia
Szaloncukorból is érdemes inkább a drágább, minőségi változatot választanod, amelyben nem csak cukor és különböző, az emésztési folyamatokat lassító adalékanyagok vannak. De készíthetsz akár otthon is szaloncukrot.
Dia
A malacsült kedvelt újévi étel, illetve ünnepek környékén a legtöbb családban több disznóhúst fogyasztanak a megszokottnál. A túlságosan égett vagy zsíros vörös húsok azonban növelik a daganatos, valamint a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának esélyét. Tudd meg, mennyi lehet a limit!
Dia
A pattogatott kukoricát a legtöbb szülő egészségesebb karácsonyi filmnézős nassnak tartja a chipsnél. A mikrohullámúban pattogatható, illetve a színezett, ízesített, adalékanyagokkal dúsított változatok azonban akár rákkeltőek is lehetnek. Hogy milyen a popcorn egészséges változata? Korábbi cikkünkből megtudhatod!
Dia
A virsli jellemzően ismeretlen eredetű állati maradékokból, húspépből és az anyagcserére negatív hatást gyakorló adalékanyagokból áll. Ha lehet, szilveszter éjszakáján se add a gyereknek.