Szeretnéd, ha jobb lenne a félévi bizonyítványa?

Így segíts a gyerkőcödnek tanulni

Még nincs késő nekigyürkőzni a félévi hajrának.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Vészesen közeleg a félévi bizonyítványok kiosztása. Ha azt szeretnéd, hogy csemetéd mosolyogva mutassa meg neked, te pedig még jobban megdicsérhesd, érdemes segítened neki a tanulásban.

Soha nincs késő, és soha nincs lehetetlen. Meg kell próbálni mindent annak érdekében, hogy a félévi bizonyítvány átlaga ha csak legalább egy-két tizeddel is, de feljebb csússzon.

Ehhez persze sokat kell tanulni, gyakorolni, kell hozzá szorgalom és kitartás, de kell az is, hogy te mint szülő felelősségteljesen odafigyelj rá, csemetéd mennyit és hogyan tanul, hiszen az otthon, könyv felett eltöltött órák döntően befolyásolják az iskolában való szereplést és a megírt dolgozatok minőségét.

Az alábbi öt módszer jól jöhet neked szülőként. Vesd be őket, és meglátszódhat az eredménye a félévi bizonyítványba kerülő jegyeken.

Evés, alvás rendesen

Ahhoz, hogy gyermeked jól tudjon koncentrálni, nem elég, hogy jól akarjon koncentrálni. Sok múlik azon is, hogy mennyire kipihent, ez pedig a te felelősséged elsősorban. Legyen egy fix időpont, amikor a lámpaoltás kötelező, és ebből ne engedj még a legkedvesebben könyörgő bociszemek láttán se. Aludjon a gyerek napi kilenc-tíz órát legalább. Mindemellett figyelj az étkezésére is! Gondoskodj róla, hogy tápanyagban gazdag, egészséges ételeket egyen, és rendszeresen, napi öt alkalommal.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Teremts megfelelő körülményeket!

A tanuláshoz nyugalom kell, ezért az alatt az idő alatt, amíg a gyerkőc tanul, ne szóljon se a rádió, se a tévé, és igyekezz a kisebb testvéreket is lekötni valamivel, hogy ne zajongjanak. Ha kicsi a lakásotok, nehezebb lehet ezeket megoldani, de valahogy próbáld meg a lehető legtöbbet megtenni az ügy érdekében. Ha nincsenek zavaró körülmények, jobban megragad a gyerek fejében, amit tanul.

A szükséges eszközök mellett jól jönnek az extrák

Figyelj arra, hogy tollból, füzetből, és minden alapvető kellékből sohase legyen hiány. Jó, ha a gyereknek van egy saját íróasztala, vagy egy tanulósarok, ahová mindig elvonulhat tanulni, megfelelő fénynél és rendszeres szellőztetés mellett, az agynak ugyanis kell a friss oxigén ahhoz, hogy jól működjön, és szivacsként magába szívja a leckét. Végül pedig az extrák. Egy földgömb, számítógép, interaktív cédék és bizony az internet is nagy segítség lehet a tanulásban.

Így lesz jó tanuló a gyerek

Nézegess képeket!

Elolvasom

Segíthet egy magántanár

Minden gyereknek van mumustantárgya, amit nehezebben tanul. Jó szolgálatot tehet ilyenkor egy magántanár, aki rendszeresen magyaráz a gyereknek, és segít feldolgozni az iskolában hallottakat, valamint felkészülni a dolgozatokra. Persze ez nem kevés pénzbe kerül, így nem mindenki engedheti meg magának. Ha te leülsz a gyerek mellé, és együtt átveszitek a leckét, már az felér egy fél magánórával.

Szeretnéd, ha jobban tanulna 2014-ben? Ezt tedd a szobájába!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kérdezd ki a leckét

Ha a gyerek tanulás után felmondhatja neked a leckét, akkor sokkal több marad meg belőle a fejében, mint egyébként. Próbáljátok ki! Miközben kikérdezed, ne csak hallgasd a gyereket, hanem a fontos évszámokat, helyneveket, neveket ismételjétek el többször, és ha tudsz, segítsd a tanulást azzal is, hogy rámutatsz egyes párhuzamokra, például egy korábban tanult anyaggal.

Ezt is szeretjük