Cukor- és szívbetegség, túlsúly: egy dolog, amin sok múlik
Kevesen veszik komolyan
Meg fogsz lepődni, hogy mire vezethető vissza a három probléma.

- 3 pofonegyszerű, félig feltűzött frizura, ami szupernőiessé teszi a megjelenést: vállig érő hajból is elkészíthetőek »
- Kisimítják az apróbb ráncokat, megtisztítják a pórusokat: 7 arcápoló eszköz, ami szebbé teszi a bőrt »
- Energiát ad, mégsem hizlal, és tökéletesen helyettesíti az édességet: ínycsiklandó gyümölcspép, tele vitaminnal »
- Nyári Dia plasztikája után melltartós fotót posztolt: sokan dicsérik őszinteségéért
- Az auschwitzi nőgyógyász, aki Mengelétől mentette meg a várandós rabokat: döntése az élete végéig üldözte Gisella Perlt
- Melania Trump élete nagyon megváltozott, mióta nem first lady: bennfentesek kotyogták ki
- 100 kilós, 12 éves gyönyörű lányok: halálra etetik őket, mert úgy a szépek
- Kipucolják a májat, tartós fogyást okoznak, és nagyon finomak: 8 étel, amiből egyél többet
Egyre több embert érint a cukorbetegség, a szívbetegség és a túlsúly problémája. Nemcsak hazánkban, hanem világszerte is egyre többeket kezelnek ezekkel a betegségekkel. Ezért is nagyon fontos, hogy minél több ember tisztában legyen vele, mi az az egy dolog, amivel jelentősen csökkenthető ezen betegségek kialakulásának kockázata.
Meg fogsz lepődni, de a kisbabakor jelentős a felnőttkori egészségre nézve.
A fogantatástól számított első 1000 nap nagyban meghatározza, hogy ki mennyire lesz hajlamos a fiatal felnőttkori elhízásra, illetve az abból következő betegségekre, a cukorbetegségre és a szívproblémákra, amelyek mindegyike komoly befolyásoló tényezője az egyén életminőségének.
Miért az első 1000 nap számít?
Az új élet létrejöttének kezdetéről van szó - a fogantatástól számított 1000 napról beszélünk. Ez az az időszak, amikor mindennek kialakul az alapja: létrejönnek a szervek, kialakulnak a köztük és a különböző testrészek közti kapcsolatok. Továbbá ilyenkor alakul ki a szervezetben megtalálható zsírsejtek száma és az anyagcsere-szabályozás is.
Útravaló gyermekünknek: a gyermekkori táplálkozás minősége és az ekkor kialakuló szokások jelentősen befolyásolják a későbbi egészségi állapotot. Tudj meg többet a kiegyensúlyozott táplálkozásról, és alapozd meg gyermeked jövőjét!
Ebben az időszakban pedig senki sem magáról gondoskodik, még nem tud tudatosan önálló döntést hozni a szervezetébe kerülő tápanyagok minőségéről és mennyiségéről.
Ezt mindenki helyett a szülők döntik el. Szülőként tehát óriási a felelőssége az embernek ebből a szempontból is. Már kismamaként, majd anyukaként a nőknek nagyon körültekintően kell táplálkozniuk, hiszen a picinek ők mutatják a mintát, hogy miként kell táplálkozni.
A tápszeres babák tápszerének kiválasztásánál is roppant körültekintőnek kell lenni, és a hozzátáplálás ütemének, típusának kérdésében is mindig a lehető legjobban kell eljárni, és a lehető legtöbb zöldség- és gyümölcsopciót kell preferálni az egyes étkezéseknél.
Mi az, amit még megtehetsz a gyereked egészségének érdekében?
Természetesen nemcsak az első 1000 nap számít, később is oda kell figyelni a teljes értékű, kiegyensúlyozott táplálkozásra, de emellett az elegendő folyadékbevitelre, valamint annak minőségére - lehetőleg jó minőségű, szénsavmentes vizet fogyasszon a gyerek -, és a rendszeres testmozgásra is oda kell figyelni.
Igyekezz megszerettetni a gyerekeddel minél többféle zöldséget, gyümölcsöt, illetve a sportot, hogy a kicsiből olyan egészséges és szép felnőtt lehessen, amilyennek minden anyuka szeretné látni felcseperedő gyermekét.