Bántalmazás, szegénység, gyermekprostitúció: milyen volt gyereknek lenni 2016-ban?
Elkészült a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány első gyermekjogi jelentése, mely a 2016-os esztendőt elemezte.
Súlyos bántalmazási ügyek, gyermekszegénység, gyermekprostitúció, kockás inges tiltakozás – csak néhány kiemelt példa a 2016-os év legmeghatározóbb, gyerekeket érintő ügyeiből, melyeket a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány Gyermekjogi jelentése nem hagy feledni.
Az első ízben megjelenő Gyermekjogi jelentés a hazai gyermekjogi ügyeket veszi számba annak érdekében, hogy növelje a gyermekjogok iránti érzékenységet, és elősegítse a Magyarországon élő gyerekek jogaival és legjobb érdekével kapcsolatos ismeretek terjedését.
Gondoltad volna, hogy 2016-ban több mint háromszáz lány került rendőrségi fogdába gyermekprostitúció miatt? Tudtad, hogy tavaly több gyerekkel szemben indult eljárás határzár tiltott átlépése miatt, mint kábítószer-birtoklásért? Emlékszel még rá, hogy milyen súlyos gyermekbántalmazási ügyek történtek 2016-ban Dömsödön, Bicskén, Gyöngyösön vagy Cegléden? Vagy, hogy miről is szólt a kockás inges tiltakozás? Ha nem, akkor az első ízben megjelenő Gyermekjogi jelentés neked szól.
A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány 2016. március 31-én publikálta a 2016. év gyermekjogi szempontból legmeghatározóbb eseményeit bemutató, hiánypótló Gyermekjogi jelentését. Minden, amiről a hírek szóltak, ami fontos, meghatározó és vitaindító volt tavaly a gyerekekkel kapcsolatban, az bekerült az áttekintésbe. A jogszabályváltozások, a kormányzati és civil akciók mellett a dokumentum a médiatudósításokat is számba veszi annak érdekében, hogy teljesebb képet adhasson a társadalmat 2016-ban foglalkoztató legfontosabb gyermekjogi kérdésekről.
- Ne merüljenek feledésbe a viták, a problémák, de az elért eredmények se! Ez volt az alapvető célunk a jelentéssel. Mert amíg évről évre egyik botránytól haladunk a másikig, és minden vitát újra elölről kezdünk, addig nem fog változni semmi – mondta Németh Barbara, a Hintalovon Alapítvány gyermekjogi projektvezetője.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Számok és tények 2016-ból
2016-ban közel 4500 gyereknek nem volt érvényes lakcíme. 8,5%-kal csökkent a nélkülöző gyerekek száma, de a gyerekek 23,4%-a súlyosan nélkülözött. Több mint négyszáz házi gyermekorvos hiányzott a rendszerből. Több mint 15 ezer gyerek vált erőszakos cselekmény áldozatává. Havonta átlagosan 1100–1200 fiatalkorú dolgozott közmunkásként. 2,5%-kal csökkent a fiatalkorú elkövetők száma. Mintegy 24 ezer gyerek élt nevelőszülőknél és gyermekotthonokban. Háromszáz lány kapott elzárásos büntetést prostitúció miatt. 5774 10–19 éves lány szült, 4233 lány döntött a terhességmegszakítás mellett. 1220 kísérő nélküli kiskorú nyújtott be menedékkérelmet. A kisiskolások negyede, a 11–15 éveseknek ötöde volt túlsúlyos.
A jelentés alapkérdése tehát: „Milyen volt gyereknek lenni Magyarországon 2016-ban?” Lapozz bele a gyermekjogi jelentésbe itt!