Ezért festi ki a körmét annyi férfi októberben: fontos, amit üzennek

Furcsának hathat elsőre, de ha megtudod, miért csinálják, meg fogod érteni.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nem tűnik túl életszerűnek az elképzelt helyzet, amikor egy férj kölcsönkéri felesége körömlakkját, pedig távolról sem akkora butaság ez, mint ahogyan elsőre tűnik. Októberben világszerte férfiak tömegei ragadnak színt, és festik ki a kezükön egy körmüket, mégpedig nem is akármiért.

Mindez egy októberi kampány része, melynek neve Polished Man, azaz Lakkozott férfi, és az YGAP nevű ausztrál jótékonysági és segítő alapítvány kezdeményezéséből indult.

Céljuk, hogy felhívják a figyelmet azokra a gyerekekre, akik körül erőszakos cselekmények történnek nap mint nap, vagy éppen akik maguk is áldozatai fizikai vagy szexuális bántalmazásnak.

Ezt üzenik a körömlakkal a férfiak

Mint azt a kampány weboldala írja, lakkozott férfinak lenni annyit jelent, hogy nem fordítasz hátat azoknak, akik kiszolgáltatott helyzetben vannak. A lakkozott köröm egy jelzésértékű kifejezőeszköz, hogy az adott férfi nemet mond a gyerekek ellen irányuló erőszakra.

Mindez az YGAP igazgatója, Elliot Costello ötlete volt, akit mélyen megrázott egy korábbi körútján megismert nyolcéves kislány esete. Thea két éven át volt fizikai és szexuális bántalmazásnak kitéve, amikor kiemelték a családjából. Ez a kislány, amikor elbúcsúztak egymástól Costellóval, rajzolt egy szívet a tenyerére, és kékre festette a férfi körmét. Ez az oka, hogy számára a lakkozott köröm örökre annak a jelképe lesz, hogy támogatja a hasonló helyzetben lévő gyerekeket, és küzd azért, hogy ez minél szélesebb körökben így legyen.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Mára országokat átívelően férfiak tömegei válnak a kezdeményezés követőivé. Ha tehát októberben olyan férfit látnál, akinek az egyik körme ki van lakkozva, tudd, hogy a gyerekek elleni erőszak egyik elkötelezett harcosával állsz szemben.

Ezt is szeretjük