Egyetlen fotó, amit ne posztolj a gyerekről

Nem is gondolnád, minek teszed ki

Kétszer is fontold meg, milyen képet raksz fel a gyerekről.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Olyan világban élünk, ahol egyre gyakrabban hangzik el az a mondat, hogy ezt muszáj feltennem a Facebookra. Mert vicces, mert meghökkentő, mert édes, mert szép, mert büszke vagyok rá. Mindig van egy ok.

Vannak, akik okosan meg tudják húzni a határt, egyesek görcsösen védik a magánszférájukat, és még profilképet sem, vagy csak ímmel-ámmal tesznek fel, de olyan emberek is léteznek, akik viszont minden élményüket, szinte minden pillanatukat, gondolatukat megosztják, feltöltik a közösségi oldalra.

A gyerekek is veszélyben vannak

Pedig a dolog egyáltalán nem veszélytelen. A fotókkal, a megadott információkkal, a biztonsági beállításokkal - kinek engedélyezett az adott tartalom megtekintése - az embernek vigyázni kell, és nemcsak magára irányulóan, hanem gyermeke védelmében is.

Lépten-nyomon hallani, hogy a Facebook nem gyerekeknek való, ám arra sokan nem gondolnak, hogy a gyerekek nemcsak közvetlenül, hanem közvetve is ki lehetnek téve a közösségi oldal rejtette veszélyeknek. Ha ugyanis felnőttként, szülőként valaki a gyermekéről posztol képeket, de azokat nem válogatja meg körültekintően, a gyerek valamilyen szinten akkor is prédává válhat a rossz akaratú, esetleg ferde hajlamú emberek számára.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt ne töltsd fel

Éppen ezért, ha a közösségi oldalra te is szoktál a családról, a gyerkőcödről képeket feltenni, szűrd meg őket. Például soha ne tegyél fel róla olyan képet, amelyiken alulöltözött: éppen fürdik, fürdőruhában, alsóneműben van. Még akkor se töltsd fel ezeket, ha a gyerekről készült legeslegcukibb képről van szó. Ha csináltok ilyeneket, mert mondjuk a gyerek aranyosan játszik a buborékokkal a kádban, tartsátok meg magatoknak a fotót, ne tegyétek fel a Facebookra!

22 év képekben

Nézegess képeket!

Elolvasom

Legyetek óvatosak

Általában véve bármilyen képet is teszel fel a Facebookra, pláne, ha még a kicsik is rajta vannak, a képek ne legyenek mindenki számára publikusak. Tehát szűrd meg, ki láthatja az album tartalmát.

Az albumlistát megtekintve minden album jobb felső sarkánál láthatsz egy kis nyilacskát, melyre rákattintva megadhatod az album nyilvánosságára vonatkozó beállításokat. A földgömb azt jelenti, bárki, akár a Föld másik oldalán élő vadidegen is megnézheti a képeket. Választhatsz olyan verziót is, hogy csak az ismerősök láthassák a képet, de egyéni beállítással megjelölhetsz egy konkrét névsort is, kik nem láthatják az ismerőseid közül a képeket, így akár a szűkebb családi, baráti körre is redukálhatod az album közönségét.

15 tipp, hogy angyali gyerkőcöt nevelj

Nézegess képeket!

Elolvasom

Talán a legutóbbi a legjobb döntés. A nyilvános, illetve az ismerősök és azok ismerősei számára láthatóvá tett képek szülői felelőtlenségről árulkodnak. A gyereket bármilyen ferde hajlamú ember mustrálgathatja ugyanis, és ki tudja, milyen elvetemült dolgot is kieszelhet a képek láttán. Sohasem lehetsz elég óvatos, vigyázz a gyerekre ilyen módon is.

OLVASD EL EZT IS!

Ezt is szeretjük