Fejleszti a memóriát, koordinációt, önuralomra nevel és ingyen van - Ne szólj a gyerekre, ha ezt csinálja!
Sokkal jobb a bújócskázás, mint sok boltban árult fejlesztőjáték.
A bújócskázás az egyik legrégebbi játék, melyet nagyjából bölcsődés kortól egészen sokáig szívesen játszanak a gyerekek. A szülők is szeretik, de jobban kedvelik, ha a kicsik inkább odakint játsszák, és nem bújnak be a szekrénybe, hogy összegyűrjék a ruhákat, nem másznak be az ágy alá, hogy kiderüljön, mennyi pororoszlán is szaladgál odalent. A téli hónapokban azonban érdemes megbarátkozni a gondolattal, hogy olykor a lakásban is bújócskáznak a gyerekek - már csak azért is, mert a játék sok szempontból fejleszti a képességeiket.
A bújócskázás fejlesztő hatása
Érdekes belegondolni, hogy míg szülőként hajlamosak vagyunk olykor egészen komoly összegeket költeni különböző fejlesztő játékokra, közben keveset tudunk az olyan egyszerű játékok gyerekekre gyakorolt pozitív hatásáról, mint a fogócska vagy a bújócska. Pedig ez az egyszerű, ösztönös játék sok szempontból fejleszti a gyerekek képességeit.
Fejleszti a memóriát
Akkor is észben kell tartaniuk a fontos információkat, amikor agyuk éppen más információkat dolgoz fel. Emlékezniük kell játék közben az utasításokra, szabályokra. „Először nekem kell elbújnom, míg apa tízig számol. Ha megtalált, rajtam a sor, hogy behunyjam a szemem és tízig számoljak, majd én keressem meg őt.”
Javítja a koordinációt
Amikor találnak egy apró búvóhelyet, melyről el kell dönteni, hogy vajon beférnek-e, az a szituáció fejleszti a térbeli gondolkodásukat. A koordinációs képességüket és rugalmasságukat pedig az, amikor egy ilyen kicsi helyre aztán meg is próbálnak elbújni. Ha kíváncsi vagy fejlesztő sportokra is, kattints erre a cikkünkre.
Erősíti az önuralmat
A hunyónak nem szabad lesni! Aki pedig elbújik, annak fontos lesz, hogy a rejtekhelyén nyugton maradjon, ne látszódjon ki, ne szólaljon meg, hiszen ellenkező esetben gyorsan megtalálják. Amikor egy esküvőn vagy más eseményen, esetleg csak a vasárnapi ebédnél kellene nyugton ülni és csendben maradni, az nemigen szokott menni az óvodás korosztálynak, ám a bújócska ideális helyzetet teremt ahhoz, hogy erősítsék az önuralmukat, a cél érdekében egy hangot se adjanak ki, türelmesen kivárják, míg megtalálják őket.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Perspektívaváltás
A kicsik még nehezen képzelik bele magukat más emberek helyzetébe, a bújócska azonban ehhez is remek terepet teremt. Amikor hunyóként keresik azt, aki elbújt, idővel minden gyerekben megfogalmazódik a kérdés: „Ha én lennék a bátyám, vajon hová bújnék?”
Erősíti a biztonságérzetet
Az a gyerek, aki fél egyedül lenni, fél a sötétben, a bújócska során gyakorolhatja, hogy képes hosszú percekig a szülei nélkül, akár teljesen egyedül maradni a sötétben. Ez a tapasztalás pedig magabiztosabbá teszi, erősíti az önbizalmát és a biztonságérzetét.
Amikor a kicsik bújócskáznak - Olvass tovább!
Persze, mint sok minden másba, a bújócskába is bele kell tanulni. Az alábbi képek bizonyítják, hogy némi gyakorlat nem árt.
(Képek: Getty Images Hungary)