A vastu shastra alapjai: miben más az indiai feng shui?

A feng shui indiai megfelelőjét, a vastu shastrát kevesen ismerik.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A feng shui az élettér és emberi jóllét kölcsönhatásának ősi kínai tudománya. A vastu shastra ugyancsak e téma köré épülő rendszer, ám indiai. Célja ugyancsak az, hogy az ember jól legyen, önmagával és környezetével harmóniában éljen.

A vastu annyit tesz, lakóhely, a shastra pedig, hogy tanítás. Az indiai vastu shastra tehát, mint ahogyan a kínai feng shui, ugyancsak a térrendezés tudománya.

A feng shui és a vastu shastra között hasonlóság még, hogy mindkettő a belső erő megfelelő áramlásának tudományán alapszik, melyet a kínai kultúrában chinek, az indiaiban pedig pranának neveznek. Mind a feng shuiban, mind a vastu shastrában az a cél, hogy az energiák megfelelően áramoljanak. Mindkét tudomány megkülönböztet jó és rossz energiákat.

Az indiai és kínai rendszerben is öt fő elem van, de annyi különbséggel, hogy a vastu shastrában az öt elemből egy különböző: a Föld, a Víz, a Levegő és a Tűz mellett az ötödik elem az Űr.

Mind a feng shui, mind a vastu shastra vallásos, spirituális alapokon nyugszik. Az indiai rendszer eredetileg a hindu templomok elrendezésének tudománya volt, a feng shui pedig a spirituális világ és a halottak tiszteletére létesített terek kialakításáé.

A vastu shastra alapjai

Nyolc pontban végigvesszük a vastu shastra elveinek főbb tételeit.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük