A 800 ezer éves Vénusz felett sokat vitáznak a szakértők: képeken a legrégibb szobrok

Elképzelhetetlenül régről is maradtak fenn emberi alkotások.

A legrégibb szobrok
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Amikor az ember betér egy múzeumba, ahol híres művészek szobrait állították ki, érdekes belegondolni, hogy a forma minden íve és szeglete egy-egy kézmozdulatot őriz.

Ez a gondolat akkor még különlegesebb, ha olyan munkákat nyílik alkalom megtekinteni, amelyek több tízezer, vagy éppen több százezer éve élt emberek alkotásai. Hiszen ezek az apró tárgyak a több tízezer vagy több százezer éve történt kézmozdulatok eredményei. Emberi kezeké, melyek ennyire régen élt illetőké voltak. A szobrokban még ennél több is van: bennük van az adott ember gondolkodása, képzelőereje, hiedelemvilága, képalkotása, problémamegoldó képessége, illetve fejlettségi szintje is.

A legrégibb szobrok

A következő képeken a legrégebbi ismert szobrok közül mutatunk be néhányat. Nem véletlen, hogy lenyűgözték a régészeket, de van, amelyik felett azóta is vitáznak: ilyen például a 800 ezer éves Vénusz is.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük