10 hihetetlen jelenség az állatvilágból: fenekén lélegző teknős és háromszívű polip

Néhány faj meghökkentő tulajdonságokkal és szokásokkal rendelkezik.

Érdekességek az állatvilágból

Nem kell hozzá természettudósnak lenni, az állatfajok többségéről az átlagember fejében is van némi ismeret. Ám azt is bátran elkönyvelhetjük, hogy még távolról sem tudunk róluk mindent.

Az élővilág rendkívül színes és bonyolult, ezért nincs a földön olyan állatfaj, ami ne tudna a már ismert tulajdonságain túl további újakat mutatni. Még a legnevesebb biológusok is meglepődnek néha, laikusként pedig különösen nagy újdonságot jelenthet egy-egy korábban nem hallott információ. Bár bizonyos tények egészen hihetetlenül hangoznak, tudván, hogy az állatvilág mennyire varázslatos, cseppet sem tűnnek valószínűtlennek.

10 érdekesség az állatvilágból

Tíz hihetetlen érdekességet sorolunk a következőkben a teknősről, a polipról, a medvéről, a vidráról, a hópárducról és a tigrisről.

A polipok amellett, hogy kilenc agyuk van, három szívvel is rendelkeznek. Kettő a karok vérellátásáról gondoskodik, a harmadik szív pedig a test többi részébe pumpál.
Fotó: Yusuf Kayaoäžlu / Getty Images Hungary
Bár az ember azt hinné, hogy szőrnek egy csigán semmi keresnivalója, bizonyos fajok kültakaróján mégis nő, így a sörtés bokorcsigán is. A szőr abban segít, hogy meg tudjanak kapaszkodni a nedves felszínen és leveleken. 
Fotó: scubaluna / Getty Images Hungary
Hihetetlen, de az ékszerteknősök tudnak lélegezni a fenekükön át. Amikor télen befagy a tó felszíne, közvetlenül a vízből képesek oxigént nyerni a kloákájukon keresztül.
Fotó: kjorgen / Getty Images Hungary
A grizzly medvék harapása olyan erős - mintegy 800 ezer pascal -, hogy képesek lennének összeroppantani egy bowlinggolyót.
Az élővilágban a vidrák büszkélkedhetnek a legsűrűbb szőrzettel. Négyzetcentiméterenként 155 ezer szőrszál nő rajta. A bundának egyrészt hőszigetelő funkciója van, de a vizet is távol tartja a bőrüktől.
Bár a hópárduc semmivel sem kevésbé tekintélyt parancsoló, mint a többi macskaféle, hangszálai mégis fejletlenebbek, ezért képtelen ordítani, csak halkabb, nyávogással vegyes morgásra képes.
Ha már a macskaféléknél tartunk, a tigrisnek is van egy meglepő tulajdonsága: nemcsak a szőre csíkos, hanem a bőre is. A minta ráadásul teljesen egyedi, akárcsak az emberi ujjlenyomat.
Fotó: alexmatamata / Getty Images Hungary
A pillangók a lábuk segítségévek érzik az ízeket, ezért amint rászállnak egy virágra, tudják, hogy mi ehető rajta, és mi nem. Ízérzékelő receptoraik kétszázszor erősebbek az emberénél.
A lovak 17 különböző arckifejezést képesek produkálni, azaz háromszor többet, mint a csimpánzok, és tízzel kevesebbet, mint az emberek.
Fotó: Jordan Siemens / Getty Images Hungary
Végül egy érdekesség a gyilkosbálnákról: ha fogságban sokáig együtt él a két faj, akkor képesek megtanulni "delfinül".
Fotó: Mikhail Akkuratov / Getty Images Hungary

ól, a gyilkosbálnáról és a tigrisről.

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük