Te is hasra hízol? Így okoz demenciát, szívbetegséget és cukorbetegséget
Olyan, mintha a szervezet folyamatosan gyulladásos betegségben szenvedne.
A bőr alatt felhalmozódó zsírpárnák számtalan bosszúságot okoznak az ember számára, pedig ez jobbára esztétikai kérdés. Ezzel szemben viszont a köznyelvben csak hasi vagy zsigeri zsírnak nevezett viszcerális zsírszövet igazán aggasztó az egészségre nézve is.
Ez a zsírszövet a hasüreg belső szerveit, így a májat, a veséket, a beleket, a szívet és a hasnyálmirigyet borítja be, de vékonyan az izmok és az erek köré is képes lerakódni. A zsigeri zsír kis mennyiségben természetes és szükséges a szervezetben, felhalmozódása viszont több szempontból is veszélyes az egészségre nézve.
Lassú méreg
Bármilyen ártalmatlannak is tűnik, a viszcerális zsír rendkívüli kockázatokat rejt magában. A szövet ugyanis szinte megfojtja a létfontosságú szerveket, miközben méreganyagokat tárol, illetve bocsát ki a vérbe, amivel egyes, főként gyulladásos betegségek esélyét is megnöveli.
A kutatások összefüggésbe hozták már a bélbetegségekkel, a keringési zavarokkal, a cukorbetegséggel, a depresszióval, a demenciával és egyes daganatos megbetegedésekkel is, ezért különösen fontos mihamarabb felvenni ellene a harcot.
A zsigeri zsír megbetegít
A viszcerális zsírszövet nemcsak a felesleges kalóriát raktározza el, hanem megzavarja a szervezet hormonháztartását is, a rossz sejtkommunikáció által képes kiváltani benne a gyulladásos folyamatokat, miközben megakadályozza az étvágyat és a hangulatot szabályozó hormonok megfelelő működését.
A helytelen immunválasz által gyulladást fokozó molekulák termelését segíti elő, és azokat a véráramba, valamint a májba bocsátja, amellyel veszélyes autoimmun reakciókat indukál. A gyulladás pedig számos betegség gyökere.
Cukor- és szívbetegség
A megfelelő inzulintermelés a cukor lebontásában segít, ám ha hosszú ideig tart a vérben az inzulin magas szintje, a felesleges glükózt nagyobb eséllyel zsírként tárolja a szervezet. A zsigeri zsír a kutatások szerint ezt a működést zavarja meg, a túltermelődött inzulin pedig a cukorbetegség kockázatát jelentősen megnöveli.
A gyulladást fokozó jelzőmolekulák szív- és érrendszeri megbetegedéseket is generálnak. A gyulladt szervezetben a koleszterin- és a toxinszint is megnövekedik, ami anyagcserezavarokkal és magas vérnyomással jár együtt, ami a stroke kockázatát is fokozza.
A gomba ellenes plusz
A Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
Promóció
A megnövekedett arányú viszcerális zsírszövetet összefüggésbe hozták továbbá a demenciával, mivel a hippokampuszra, az agy memóriaközpontjára is kimutathatóan negatív hatással van a zsír által felszabadított leptin hormon. Egyes orvosi kutatások a BMI-index helyett a zsigeri zsír arányát tartják mérvadónak az ilyen betegségek vizsgálatakor.
Könnyű tőle megszabadulni
A tapasztalatok azt mutatják, hogy alattomosan mérgező viszcerális zsírtól nem nehéz megszabadítani a testet. Habár a zsírleszívás teljesen eredménytelen ennél a szövetnél, a zsírszegény, alacsony szénhidrátbevitelre alapozó diéták közepes intenzitású mozgással kiegészítve rövid idő alatt sikerre vezetnek.
Dr. David Haslam, a brit Nemzeti Elhízás Fórum klinikai igazgatója által is végzett kutatás elhízott alanyai például három hónapos diétával zsírszövetük 10-30%-ának intettek búcsút, ami akár több liternyi zsírt is jelentett. Mivel pedig a mozgásformák sem egyformán hatnak a testre, szükség esetén ebben is érdemes a leghatékonyabb edzési módot választani.
OLVASD EL EZT IS!
- betegség
- következmény