Mennyibe kerül ma Magyarországon egy visszérműtét? Nagy a különbség a magán- és az állami ellátás között
Most kiderítheted, mennyibe kerül jelenleg egy visszérműtét Magyarországon.
A visszerességet az erek falainak a károsodása és kitágulása okozza, mely nemcsak esztétikai problémát jelent, hanem fájdalommal is jár. Kialakulásának hátterében a genetikai hajlam, a hormonális változások, a várandósság és az idősödés mellett az életmód is állhat, azaz a túlzásba vitt ülő- vagy állómunka, a mozgásszegény mindennapok és az elhízás.
Visszérműtétárak 2024-ben
Statisztikák szerint Magyarországon a lakosság mintegy 20-30%-át érinti ez a betegség, nem csoda, hogy a varixműtétek is a kapacitáshiány miatt vezetett beavatkozások közé tartoznak a NEAK országos várólista nyilvántartásában - a várakozási idő nagyjából 50-60 nap, de az eddig rögzített adatok alapján csak kevesen vártak 60-nál több napot. Azonban jó tudni, hogy a műtéti beavatkozást mindenképpen megelőzi egy ultrahangos vizsgálat is, és jelentősebb kísérőbetegség esetén szükséges labor, EKG és mellkas röntgen is.
A visszeresség során a szövetek által „elhasznált”, szén-dioxiddal teli vért a vénák nem szállítják el megfelelően, ami az erek kitágulását okozza. Veszélyes, mert hajlamosít a vérrögképződésre és a trombózisra, a fekélyek kockázata is nő - további szövődményeiről korábbi cikkünkben olvashatsz. Tünetei közé tartozik a legtöbbször lábakon megjelenő kanyargós, kitüremkedő kékes-lilás színű erek, a lábdagadás, a lábfájás és a nehéz láb érzése különösen hosszú állás vagy ülés után, de ha mélyebben alakul ki, akkor nincsenek látható jelei. Bővebben erről itt olvashatsz.
Kezelése többféle módon történhet a súlyosságától függően. Bizonyos esetekben a kompressziós harisnya viselése segíthet enyhíteni a lábakon lévő nyomást és javítja a vérkeringést, máskor gyógyszeres kezelés szükséges, keringést javító szerek, gyulladáscsökkentők szedése. Ezenkívül létezik szkleroterápia, mely során olyan anyagot fecskendeznek a visszérbe, amik az érfalak összezsugorodását okozzák. De súlyos formája már akár műtéti beavatkozást is igényelhet, ami lehet flebektómia, lézeres visszérkezelés, rádiófrekvenciás visszérkezelés, vagy ragasztásos visszérkezelés. A visszérbetegséget kezelni kell, mert súlyos szövődményeket okozhat, lábszárfekély kialakulásának hátterében 70 százalékban áll visszeres keringési zavar.
Ahogyan korábban írtuk, társadalombiztosítás alapján, azaz ingyenesen is elérhető ez az érsebészeti műtét, de időszűkében sokan választják inkább a magánorvosi, fizetős ellátást. Fontos megjegyezni, hogy a helyek pontos árakat csak személyes konzultáció után tudnak adni.
A Budai Egészségközpontnál az alsó végtagi visszérműtét ára 900 ezer forinttól kezdődik, ám az egészségpénztári befizetésekre 20% adójóváírás érvényesíthető, így az igénybe vett egészségügyi szolgáltatások díja egy évben akár 150 ezer forinttal csökkenthető.
A VP-Med Egészségcentrum és Oktatási Központnál a rádiófrekvenciás és mikrohullámú visszérműtét mellett a lézeres visszérműtét is ugyanannyiba kerül, ami egy végtagon: 460 ezer forint, egyszerre két végtagon pedig 680 ezer forint. A ragasztásos visszérműtét egy végtagon 580 ezer forint, egyszerre mindkét végtagon pedig 800 ezer forint.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A Mihalovits Visszérközpontban a rádiófrekvenciás visszérműtét egy lábra 440-450 ezer forint, két lábra egyszerre 680-700 ezer forint. A ragasztásos visszérműtét egy lábra 580-600 ezer, két lábra egyszerre pedig 820 ezer forint.
A Medicovernél az egyoldali lézeres visszérműtét jelenleg akciósan, 420 ezer forinttól elérhető, a kétoldali pedig 570 ezer forinttól.
Az ORMOS Intézet szakemberei a lokális visszérműtétet 100 ezer forintért, az egy lábra történő lézeres visszérműtét 370 ezer, két lábra pedig 550 ezer forintért végzik. Itt a ragasztásos visszérműtét egy lábra 650 ezer forintba, két lábra pedig 1 millió 100 ezer forintba kerül.
A Kardirex Egynapos Sebészeti Centrumban az egyoldali lézeres visszérműtét 650 ezer forintba, a kétoldali 950 ezer forintba kerül.
Az F Medical Magánklinikán az egy végtagra végzett lézeres visszérműtét 480 ezer forinttól kezdődik, ami tartalmazza az első kontrollvizsgálatot, és szükség esetén az első skleroterápia árát is. A két végtagra végzett műtét ára 600 ezer forintnál kezdődik, az egy végtagon végzett ragasztásos visszérműtét pedig 550 ezer forinttól, a hagyományos 400 ezertől.
A TritonLife Magánkórházban a hagyományos visszérműtét, főtörzsek kezelése nélkül, 349-499 ezer forinttól kezdődik, a főtörzsek eltávolításával pedig 499-549 ezer forinttól. A lézeres visszérműtét 599 ezer forinttól, a ragasztásos pedig 849 ezer forinttól kezdődik.
A Da Vinci Magánklinikán a hagyományos visszérműtét 1 végtagon 295 ezer forinttól, 2 végtagon 490 ezer forinttól végzik. Rádiófrekvenciás visszérműtétet 1 végtagon 390 ezer forinttól, 2 végtagon 640 ezer forinttól végeznek. Az 1 oldalon végzett ragasztásos visszérműtét ára 600 ezer forinttól kezdőik, 2 végtagon pedig 800 ezer forinttól.
Az Érklinikán az egy lábon végzett rádiófrekvenciás visszérműtét ára 490 ezer forint, ugyanennyibe kerül az egyoldali lézeres visszérműtét is.
Az Elite Clinic Magánklinika Debrecen szakemberei a lézeres visszérműtétet 1 láb esetén 550 ezer forintért, 2 láb esetén 750 ezer forintért végzik el. Nyílt visszérműtét 1 láb esetén 490 ezer forintba, 2 láb esetén pedig 690 ezer forintba kerül.
Ezután még felszámolhatnak műtéti ápolási díjat is, így aki teheti, előzetesen konzultáljon az illetékessel, és ha lehetséges, állapodjanak meg a teljes végösszegről. Ám a beavatkozás nem jelenti azt feltétlenül, hogy az illető az élete végéig egészséges marad. Oda kell figyelni a szakorvos javaslataira, mely többek között lehet a folyadékban és rostokban gazdag étrend tartása, és a rendszeres mozgás.
6 módszer, ami visszér ellen beválik: megelőzhető velük a lábdagadás és az értágulás is
A visszerek ellen a mozgás a legjobb gyógyszer, segítségével megelőzhetővé válnak az állapottal járó kellemetlen tünetek.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- egészség
- genetika