Leégésre tejföl? A bőrgyógyász véleménye a házi módszerről
Dr. Csernus Krisztina bőrgyógyász szakorvos véleménye a nagyi napégés elleni módszeréről.
Szinte mindenkinek van olyan napégéses gyerekkori élménye, amikor hűtés gyanánt tejföl került a bőrére.
Sokan ma is alkalmazzák ezt a házi módszert. Hogy mennyire hatékony, arra dr. Csernus Krisztina bőrgyógyász szakorvost adja meg a választ.
Tejföl napégésre? A bőrgyógyászt kérdeztük
- A tejföl nem a legjobb megoldás napégésre. Bár a hideg tejföl átmenetileg adhat hűsítő érzetet, ám ennél jobb és hatékonyabb a hideg zuhany. A tejfölben lévő fehérjék, zsírok nem tudnak beszívódni a bőrbe, inkább csak átmenetileg bevonják azt, és a hidratáltság érzetét keltik. Ám amint lehűlt, a tejföl sokkal inkább káros, hiszen nem hagyja lélegezni a bőrt, ami még inkább bemelegszik, és így lassulhat a gyógyulás.
Ma már nagyon jó hűsítő gélkrémek vannak, amik hosszan hidratálják a bőrt, és valóban felszívódni képes regeneráló hatóanyagokat tartalmaznak. Súlyos égés esetén pedig receptre felírt készítmények szükségesek - figyelmeztet dr. Csernus Krisztina.
Így válassz naptejet!
Hogy legközelebb elkerüld a kellemetlen fájdalmat, illetve csökkentsd a bőrrák kialakulásának kockázatát, kattints alábbi videónkra, és hallgasd meg, a szakorvos szerint hogyan érdemes naptejet választanod.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- cukor
- megelőzés
Növelik a rák kockázatát: képeken 7 gyakori rizikófaktor
- megelőzés
- nyár