Mi fáj jobban, a szülés, vagy ha herén rúgnak? Ez a tudományos válasz rá
Végre pont kerül a több évtizedes vita végére.
A nemek közti különbségekről szóló diskurzusokban gyakran megjelenik a fizetések közti különbség, a férfiközpontú társadalom és a nemi szerepek kérdése. De van egy ennél jóval egyszerűbb, mégis fajsúlyos kérdés: vajon mi fáj jobban, a szülés, vagy ha tökön rúgnak?
Egy nő felbosszantásához elég a következő mondat: Pontosan tudom mennyire fáj egy szülés, tegnap hatalmasat vécéztem. Oké, erről mindenki tudja, hogy egy hülyeség, de vajon mi a helyzet a herén rúgással? Nos, itt a tudományos magyarázat.
Mi fáj jobban, a szülés, vagy ha herén rúgnak?
Ennyire fáj a tökön rúgás
A WebMD cikke szerint a herékre mért ütés gyakorlatilag megduplázza a fájdalmat. Bizonyos esetekben az ember rosszul is lehet tőle, ami akár hányásig fajulhat. Egy erős tökön rúgás után akár kórházi ellátásra is szükség van.
Egy rúgás nemcsak a herék és a lábak területén okoz fájdalmat, hanem az kisugárzik a hasba is, hiszen eredetileg ott fejlődtek ki egészen a születés előtt vagy utáni leszállásig. De miért is fáj annyira ez a - viszonylag - apró rész?
Először is a herék gyakorlatilag a nemi szerv részei - ezáltal szexre és szaporodásra szolgálnak, és így rengeteg idegvégződést tartalmaznak. - A fájdalmakat leginkább az idegek és receptorok miatt érezzük - mondja Nathan Starke urológus. - A herék evolúciós szempontból a spermiumtermelés központja, ezért nem csoda, hogy nagy fájdalmat okoz egy durva behatás. A dolgot, a testednek fájdalmat kell okoznia, hiszen ez védi meg a szaporítószervet a sérüléstől.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ennyire fáj a szülés
A szülés fáj. Azonban nem minden élőlénynek ugyanannyira kellemetlen. Az embernek átlagosan kilenc órát vesz igénybe a szülés az első alkalommal - ez körülbelül harmincszor annyi idő, mint mondjuk egy lónak. Közeli rokonainkhoz, az emberszabású majmokhoz képest is feltűnően fájdalmas és bonyolult a vajúdásunk. Összességében az összehúzódások, a vajúdás és a szülés, majd a gátmetszés folyamata mind-mind komoly kínokat okoz. És akkor még nem beszéltünk a pszichológiai aspektusról.
Összességében a tökön rúgás nem kellemes, azonban nem tart órákig, se napokig, nem lesz egyre rosszabb az idő múlásával, és nem meríti ki a testet és a lelket. Szülés után a fájdalmaknak nincs vége: a testnek több hétre is szüksége van, amíg regenerálódik.
Verdikt
A fájdalom szubjektív. Ami az egyiknek kínzás, a másiknak épp csak csiklandozás. Bár a tökön rúgás tényleg pokoli érzés, a szülés egy sokkal tovább tartó és összetettebb fájdalomérzetet okoz.
Ezt a betegséget jelezheti a baba születési súlya
Egy friss tanulmány szerint veszélyeket jelezhet az anya, illetve az újszülött számára, ha magas a baba születési súlya.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)