Fürdőzés után egy héttel fulladt meg a kisfiú: hogy lehetséges ez?
Életmentő lehet ismerni a másodlagos fulladás tüneteit.


- Bő 20 évet letagadhatna ez a 60 éves nő, amire az öltözködésével is rásegít: nála a kor tényleg csak egy szám »
- A sztárok szettjeit másolja le a molett nő, hogy bebizonyítsa, a méret nem akadály: ilyen csinos és nőies »
- A Vezércsel 24 éves színésznője nem a snassz ruhák híve: imádjuk Anya Taylor-Joy stílusát »
- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Helyesíráskvíz, amit sokan elrontanak: egyelőre vagy egyenlőre, melyik a jó?
- Friss felvételen a 85 éves Alain Delon: volt felesége társaságában fotózták le
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- Magyar is van a világ leghíresebb mémjei között: a rajtuk szereplő emberek így megváltoztak az évek során
A világsajtó is hangos volt egy amerikai gyerek, Frankie Delgado tragikus halálától, a négyéves kisfiú ugyanis azután csaknem egy héttel hunyt el fulladás következtében, hogy fürdőzés közben víz alá merült.
A kisfiút egy hullám nyomta le a víz alá, de akkor még nem történt tragédia, az eset után pedig úgy tűnt, nem esett baja. A következő napon azonban hányással és hasmenéssel küzdött, csaknem egy hét elmúltával pedig vállfájdalomra panaszkodott, majd alvás közben leállt a légzése. A kórházba szállítás sajnos már nem tudott rajta segíteni, az orvosoknak nem sikerült megmenteniük az életét, mint ahogy pedig arról később a CNN is beszámolt, halálát úgynevezett másodlagos fulladás okozta.
Mit jelent a száraz fulladás?
A száraz fulladásnak többféle oka is lehet, ezek közé tartozik azonban, ha valaki fulladásközeli állapotot él át - például úszás, fürdőzés közben -, aminek hatására a légutak görcsösen összehúzódnak, hogy megakadályozzák a víz tüdőbe jutását. Ez átlagosan 30-60 másodpercig tart, ha azonban tovább, a rekeszizom működésében is hiba lép fel, és vákuumot képez a tüdőben, így levegő helyett oda oxigénhiányos vér áramlik. A száraz fulladás pedig ennek az oxigénhiányos állapotnak a következménye.

A másodlagos fulladásnál folyadék is kerülhet a tüdőbe
Hasonlóan súlyos eset a folyadékkal összekapcsolható, nem száraz másodlagos fulladás, melynek során folyadék kerül a tüdőbe, de nem olyan mennyiségben, hogy az rögtön fulladást okozzon. Az összegyűlő folyadék ödémát okozhat a tüdőben, légzési nehézségekhez vezet, így pedig a szervezet nem jut elég oxigénhez, idővel súlyos állapotot kialakítva.
A másodlagos fulladás tünetei már egy órával a fulladásközeli baleset után megjelenhetnek, jellemzően pedig 24 órán belül hírt adnak magukról. Ritka esetben - mint ahogy a fent említett kisfiúnál is - azonban később jelentkeznek.

A légúti betegségek egyik leggyötrőbb tünete a fokozott nyákképződés miatt kialakuló hurutos köhögés, nehéz légzés, ami a jelenlegi időszakban különösen nagy odafigyelést és mielőbbi kezelést kíván. Ebben nyújthat hatékony segítséget a Bébelle nyákoldó, köptető hatású balzsam, ami 100%-os tisztaságú, természetes alapanyagokból készült, és már egészen kisgyermekkortól használható.
Promóció
Mindenképp oda kell figyelni, és azonnal orvoshoz fordulni, ha egy hasonló esetet követően köhögés, mellkasi fájdalom, nehéz légzés, légszomj, fájdalmas légzés, fáradtság, kimerültség jelentkezik, illetve a viselkedés is megváltozik. Bár a száraz, illetve másodlagos fulladás főként gyermekeknél jelentkezik - és szerencsére viszonylag ritka -, felnőtteknél sem kizárt, különösen, ha például alapvetően is fennáll valamilyen légzési probléma, például asztma.
OLVASD EL EZT IS!

- megelőzés
- trombózis