Érzékeny téma: a hófehér mosoly titka fogérzékenységben szenvedőknek (x)
Ha egy csésze gőzölgő kávéról neked rögtön a nyilalló érzés ugrik be, itt az ideje, hogy megfelelő módon ápold érzékeny fogaidat!


- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
Előfordult már veled, hogy egy korty jéghideg üdítőnek vagy egy kanál forró levesnek nyilalló éles fogfájdalom lett az eredménye? Ha igen, valószínűleg te is a fogérzékenységben szenvedők táborába tartozol.
Szerencsére ma már vannak olyan termékek, amelyek enyhülést kínálnak a tünetekre, és kíméletesen gondoskodnak a fogfehérítésről – amellyel ilyenkor nem árt az óvatosság –, így fogérzékenység esetén sem kell lemondanod a ragyogó mosolyról!
Mi is a fogérzékenység?
A fogérzékenység akkor alakulhat ki, ha a fog puhább, belső része, az úgynevezett dentin felszínre kerül. Ekkor ugyanis a külső ingerek - például egy jéghideg ital - stimulálják a fogban levő idegeket, ez pedig jellegzetes, éles fájdalommal jár.

Hogy mi okozza a dentin szabaddá válását? Például a fogcsikorgatástól vagy túl erős fogmosástól elvékonyodott fogzománc vagy a fogínybetegség miatt fellépő fogíny-visszahúzódás.
Mit tehetsz fogaid védelmében?
Sajátítsd el a helyes fogmosás technikáját! A fogmosás legtöbbször „reflexből” történik, nem is figyelünk a műveletre. Pedig a berögződött rossz szokásokkal sokat árthatunk! Íme, néhány aranyszabály:
Helyezd a fogkefét a fognyakra, ahol a fog és az íny találkozik úgy, hogy a fogak tengelyével körülbelül 45 fokos szöget zárjon be!
Apró, körkörös mozdulatokkal tisztítsd meg a fogak külső és belső oldalát. A vízszintes sikálást csak a rágófelszínen szabad alkalmazni!
Naponta kétszer két percig moss fogat, a fogkefédet pedig háromhavonta cseréld le!
Ne dörzsöld túl erősen a fogaidat, és használj puha sörtéjű fogkefét, amit az érzékeny fogakra fejlesztettek ki!
Azzal is enyhítheted a fogérzékenység tüneteit, ha lecseréled fogkrémedet egy, speciálisan az érzékeny fogak mindennapos ápolására kifejlesztett fogkrémre.

Véd és fehérít!
Ha fogaid érzékenyek, és hófehér mosolyra vágysz, próbáld ki a Sensodyne Extra Whitening fogkrémet, amely egy hagyományos fogkrém minden előnyével rendelkezik**: eltávolítja a lepedéket, valamint friss leheletet biztosít. Emellett napi kétszeri fogmosás esetén hosszan tartó védelmet nyújt a fogérzékenységgel szemben, és nem utolsó sorban eltünteti az elszíneződéseket, ezáltal fehéríti a fogfelszínt.

**: Napi kétszeri fogmosás esetén
A fogérzékenységnek az itt felsoroltakon kívül még számos más oka is lehet. Ha szembesülsz a tünettel, keress fel egy szakembert, aki feltárja a fogérzékenység mögött húzódó okokat, és személyre szabott tanácsokkal segít orvosolni a problémát!