Fogamzásgátlás ösztrogénmentesen (x)
Kevesebb hormon, több szabadság - ezt nyújtják az ösztrogénmentes fogamzásgátlók, melyek biztonságosan alkalmazhatók különböző élethelyzetekben.

- Thomas Anders Budapesten! (x)
- A természet ihletet ad (x)
- Tökéletes mosásra vágysz? Ezeket tartsd szem előtt! (x)
- Jótékonysági főzés Dobó Ágival (x)
- Így okosítsd fel az irodát! (x)
- „Szeretek vezető lenni, de még jobban szeretem, hogy nőként lehetek az” (x)
- Így biztosíthatod a higiéniát az otthonodban! (x)
- Esztétikus ajakfeltöltés túlzások nélkül: 3 eljárás, amivel természetes hatás érhető el »
- Császármetszés utáni heg egy bikinis fotón: a gyönyörű modell sok nőnek segít, hogy elfogadja testét »
- A legfinomabb vízhajtó gyümölcsök és zöldségek tavasszal: fokozzák az anyagcserét és feldobják a frissítő smoothie-t »

- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- A 4 legrosszabb reggeli, amit mégis sokan fogyasztanak: pillanatok alatt megemelik a vércukorszintet
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
A világon 151 millió (15-49 év közötti) nő szed hormontartalmú fogamzásgátló tablettát, hogy megakadályozza a nem kívánt terhességet - derül ki egy 2019-es ENSZ kutatásból. A paletta széles, ma már választhatunk az úgynevezett ösztrogénmentes mini tabletta és a kombinált tabletta között, mindkettő ugyanolyan hatékonyan véd a terhességgel szemben.
Ösztrogénmentes fogamzásgátlás
- Az életkor előrehaladtával és egyes betegségek megjelenésével, mint a diabétesz, magas vérnyomás, érdemes időről időre átgondolni, hogy milyen fogamzásgátló számunkra a legmegfelelőbb - magyarázza dr. Pethő Boglárka szülész-nőgyógyász.

Szerinte az ösztrogénmentes fogamzásgátló tablettáknak számos előnye van a kombinált tablettákkal szemben.
- Alacsonyabb hormonterhelés éri a szervezetet, ritkán tapasztalható kellemetlen tünet, kisebb a trombózis rizikója, valamint szoptatás alatt is bátran alkalmazható, mert nem befolyásolja az anyatej termelődését.

Az is fontos szempont, hogy igen széles körben alkalmazható, amennyiben a hormontartalmú fogamzásgátlók alkalmazásának nincs ellenjavallata.
- Már közvetlenül szülés után szedhetők, illetve akkor is, ha valaki elmúlt 35 éves, dohányzik, és túlsúlyos. Sokan kérdezik, hogy bizonyos betegségek esetén is biztonságosan alkalmazható-e. Jó hír számukra, hogy a trombózis kockázatát fokozó génmutáció, például a Leiden-mutáció esetén is szedhető, továbbá minden olyan esetben, amikor a családtagok körében korábban már előfordult trombózis. Valamint Covid-19 esetén vagy a post-Covid alatt, ösztrogénelutasítás esetében is jó választás lehet az ösztrogénmentes mini tabletta.

Szedésekor azonban gyakrabban tapasztalható áttöréses vérzés, így kevésbé lehet kontrollálni a menstruációs ciklust.
Dr. Pető Boglárka azt is mondja, hogy a ma forgalomban lévő összes fogamzásgátló tabletta biztonságos, jóval kevesebb hormont tartalmaz, mint korábban, így szedésükkor minimális arányban fordulnak elő kellemetlen tünetek, például súlygyarapodás. Fontos azonban, hogy döntésünkkor mindig kérjük ki a nőgyógyászunk tanácsát, aki az aktuális egészségügyi állapotunk, kórelőzményünk alapján ajánlja majd számunkra legmegfelelőbb készítményt.
A cikk támogatója és a képek forrása az EXELTIS Magyarország Kft. és az osztrogenmentes.hu weboldal.