Menstruációs görcsök és puffadás ellen: így használd a kínai gyömbért!
A kínai gyömbér, hasonlóan a nálunk ismert változathoz, igazi csodaszer.
A kínai gyógyászatban számos olyan gyógynövény van, amelyet már évszázadok óta használnak, ilyen a kínai gyömbér is, amely számos egészségügyi problémát orvosol.
Ismerkedj meg vele közelebbről, és alkalmazd menstruációs görcsök vagy éppen puffadás, teltségérzet esetén!
A kínai gyömbér eredete
A kínai gyömbér vagy galanga - Alpina officinarum - arab kereskedők és orvosok útján került Európába, ahol már a 9. század óta ismerik. A Dél-Ázsiában honos növénynek, amely akár másfél méter magasra is megnő, a csípős gyökerét használják gyógyítási célokra, Hildegard von Bingen is előszeretettel alkalmazta lázra, szívgyengeségre és tüdőbetegségekre.
Hasznos vegyületei
A kínai gyömbér gyógyászatban alkalmazott rizómája illóolajat tartalmaz, továbbá csípős anyagokat, galangolt, flavonoidokat és cseranyagokat. Ezek az anyagok görcsoldó, baktériumölő és gyulladásgátló hatásúak, a növény fűszeres íze pedig serkenti az emésztést. A kínai gyömbér hatása hasonlít a nálunk is jól ismert gyömbérre, de ízében erősebb.
Alkalmazási területei
A kínai gyömbér kiváló orvosság fejfájásra, mert gátolja a prosztaglandinoknak nevezett gyulladáskeltő anyagok elszaporodását a szervezetben, ami a fejfájás és migrén egyik fő okozója. Élénkítő hatásának köszönhetően a fáradtság kiküszöbölésére is szokták alkalmazni, de a nemi vágyat is felébreszti. A kínai gyömbér csökkenti a gyulladást, de émelygés és hányinger ellen is bevethető, mert nyugtatja a gyomrot. Azonban, mivel segíti a gyomorsav kiválasztását, gyomor- vagy nyombélfekély esetén ne alkalmazd!
Puffadás ellen
A kínai gyömbér tökéletes segítség lehet, ha éppen emésztési gondokkal küzdesz. Javítja az anyagcserét és a bélmozgást, valamint csökkenti a bélgázok kialakulását is, hála erjedésgátló hatásának.
Ugyanakkor, ha mindehhez még hányinger és hasmenés is párosul, a gyömbér azokkal is hamar leszámol. Amennyiben úgy érzed, hogy telítődtél és fel vagy puffadva, főzz belőle teát.
Egy teáskanál porrá őrölt kínaigyömbér-rizómára önts egy csésze forrásban lévő vizet, hagyd öt percig állni, majd szűrd le. Ha bármikor úgy érzed, hogy valami nincs rendben a gyomroddal, beleiddel, akkor igyál meg egy-egy csészével.
Menstruációs görcsökre
Ha a te mindennapjaid is megkeserítik azok a bizonyos nehéz napok, akkor megintcsak próbálkozz a kínai gyömbérrel.
A benne található anyagok görcsoldó hatásúak, sőt, a menstruációs zavarokat is helyreállítják. Ez esetben is készíthetsz teát, amelyet étkezés előtt fél órával kell meginni, ugyanakkor tinktúra formájában is alkalmazhatod a kínai gyömbért.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Egy nap háromszor tíz csepp kínai gyömbér-tinktúrát lehet bevenni 1:10-es töménységű oldatban, kevés melegített vízben, közvetlenül az étkezések előtt. A gyógynövényt azonban hamisítják, így célszerű patikában beszerezni, nehogy valami bajod legyen tőle!
Cikkünk megírásában a Kis kolostori patika című könyv segített, mely az Atheneum Kiadó gondozásában jelent meg.
Te szoktál természetes gyógymódokat alkalmazni, vagy inkább a gyógyszerek híve vagy?
- gyógynövény
- gyömbér
- puffadás
- fájdalomcsillapító
- menstruációs görcsök ellen
- gyógyító táplálékok
- Életmód
OLVASD EL EZT IS!
- megfázás
- gyömbér
Így fogyaszd a gyömbért megfázás, fejfájás és hányinger ellen
- gyógynövény
- fájdalomcsillapító