Regenerálható az agy? (x)

Az emberi agy működése ma még az orvosok számára is rejtély.

Memória C-peptide
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az agy regenerációja orvosi szempontból szinte lehetetlen. Persze csak szinte, hiszen az agy ép részei egy esetleges sérülés után képesek átvenni némiképp a sérült terület funkcióit. De agyat regeneráló gyógyszer jelen pillanatban még nincs az orvosok kezében.

Így ha valaki az agyi kapacitás csökkenését, memóriaproblémákat vagy esetlegesen a demencia jeleit tapasztalja, ezekre a problémákra ma még a tudomány nem sok megoldással tud szolgálni. Egy elismert fogszakorvos, dr. Balsai Tamás meglepő változásokat tapasztalt a C-Peptide kipróbálása után.

- Varga Gábornál egy fogimplantációt készítettem elő. Nem volt kis beavatkozás, csontpótlás és a velejárói. Ilyenkor utána antibiotikumot és fájdalom esetén fájdalomcsillapítót szoktam adni, de Gábor mondta, hogy neki egyikre sem volt szüksége, mert C-Peptide-et használt. Nem tudtam miről van szó, de megszoktam már tőle a gyógygombák kapcsán is, hogy ő előnyben részesíti ezeket az alternatív megoldásokat. Pár hét múlva, látva, hogy milyen szépen gyógyult a sebe, mondtam neki, hogy engem is érdekel ez a C-Peptide. Kipróbáltam.

BALSAI 3

- Egészen furcsa érzeteket tapasztaltam már pár nap elteltével. Például amikor vezettem, úgy éreztem, hogy szinte kinyílt a tér, és jobban tudtam koncentrálni. Valahogy olyan volt, mintha az agyam több részét tudnám használni. Nagyon érdekes volt.

Dr. Balsai Tamás családjában sajnos egy Alzheimer-kór és egy stroke következtében kialakult féloldali bénulás is jelen van. A fogorvos azzal a szándékkal próbálta ki a C-Peptide-et, hogy ha úgy tapasztalja, hogy pozitív hatással van az agyra, a szeretteinél is alkalmazni fogja.

 A legtöbb ember Varga Gábor nevét a gyógygombák kapcsán hallotta. Sokan nem tudják, hogy kutatásainak eredeti célja, hogy segítséget találjon súlyos genetikai hibával született fia számára. 2017 év végén egy kutatásról szóló cikkben felfigyelt a pro-Inzulin C-Peptide-re, ami a hasnyálmirigyben termelődik az inzulinnal, majd leválva az inzulinról fél óra múlva felszívódik a szervezetben.

BALSAI 1

Tovább kutatott, és megdöbbenve olvasta, hogy bár a perifériás idegrendszerre, úgy tapasztalták, hogy pozitív hatással volt, de az agyra, azaz a központi idegrendszerre nem végeztek kísérletet. A végső megállapítás az volt, hogy ennek a fehérjeláncnak nincs semmilyen jelentősége. Ekkor kezdett el alaposabban a C-Peptide-del foglalkozni, mert az ösztönei azt súgták, hogy itt valami világot megváltó dolog szunnyad.

A megérzése beigazolódott, és a fiánál is hatalmas eredményeket és javulást ért el. Azóta több kilátástalannak tűnő betegség esetén is pozitív eredményekről számoltak be a betegek vagy a gondozóik.

A cikkben leírtak a Max-immun Kft. kereskedelmi kommunikációja, nem a Femina szerkesztősége által szerkesztett tartalom. A közzétett információkat nem hagyta jóvá az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet, vagy bármely más egészségügyi testület. A  Max-immun Kft.- nek nincs szándékában betegségeket diagnosztizálni, kezelni, gyógyítani, vagy megelőzni. A cikkben megosztott információk célja kizárólag oktatási célokat szolgál.  Kérjük, minden esetben konzultálj kezelőorvosoddal, különösen terhesség, szoptatás, gyógyszeres kezelés vagy fennálló betegség esetén.

Ezt is szeretjük