Mellrák a dezodortól?
Van kapcsolat?
Összefüggés van aközött, hogy milyen dezodort vagy szőrtelenítési módszert használsz és aközött, hogy mekkora az esélyed a mellrák kialakulására?

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
- Hevesi Tamás és Hevesi Kriszta balatoni nyaralója: a kétemeletes ház kívül-belül mesebeli
- Megmenthető Csősz Boglárka házassága? Milliárdos férje ezt nyilatkozta
Folyamatosan kiderül valamiről, hogy rákot okoz. Lassan ott tartunk, hogy az a legbiztosabb, ha egy steril szobában éljük az életünket, nem érintkezve sem kipufogó gázzal, sem nappal, sem pedig tartósítószerekkel. De vajon be lehet-e tartani minden korlátozást és megvonást?
A hír Amerikából indult el még évekkel ezelőtt, egyes kutatók kapcsolatot véltek felfedezni a hónaljápolási szokások és a mellrák kialakulása között. Állításuk szerint azok a nők, akik rendszeresen használnak dezodoros stifteket nagyobb eséllyel lesznek mellrákosak, mint azok, akik nem.
Milyen anyag található a dezodorokban?
A dezodorok, mint gyakorlatilag minden más is a termék piacon, különböző tartósítószereket tartalmaznak. Ugyanezeket a tartósítószereket mutatták ki az emlődaganatokban is.
A tartósítószereken kívül a legtöbb dezodor (vagy legalábbis a korábbi gyártású dezodorok) még alumíniumot is tartalmaz.
A kutatásokban - melyek a hír terjedtével több országban, több független kutatóval folytak - több, mint kétezer rákos melldaganattal rendelkező nőt vizsgáltak meg, valamint tisztálkodási szokásaikat hasonlították össze egészséges nőkével.
Az eredmény nem lett egyöntetű
Angliai kutatóintézetek egyértelmű összefüggést mutattak ki, míg Chicagóban arra az eredményre jutottak, hogy a káros anyagok csak akkor tudnak bejutni a szervezetbe, ha az illető nő borotvával szőrtelenít. A rendszeres borotválkozás ugyanis károsítja a hámszövetet és megbontja annak folytonosságát. Így, ahol a penge miatt elvékonyodik, teret enged az alumínium és a tartósítószerek bőrbe jutásának. A bőr érhálózatának falán keresztül pedig bejut a véráramba.
Ezzel párhuzamosan Ausztriában is folytak a kutatások, de az ottani vizsgálatok semmilyen összefüggést nem mutattak ki.
Hogy mi ebből az igaz?
A mellrák és a dezodor közti kapcsolatot vizsgáló kutatások tulajdonképpen nem bizonyították be az összefüggést a két dolog között, de nem is cáfolták egyértelműen. Az elmúlt években ennek ellenére több dezodorból is kivonták az alumíniumot, vagy csökkentették annak mértékét. A nálunk kapható stiftek nagyobb százalékában még található, de állítólag a dezodorainkban található mennyiség nem káros egészségünkre.
Az érdekesség mindössze annyi, hogy a legtöbb kozmetikai szerben található tartósítószer, melyeknek csak kevesebb, mint a felét vizsgálták be biztosan.
OLVASD EL EZT IS!

- megelőzés
- d-vitamin
Napfényvitamin: álmatlanság, feszültség és rák ellen

- rák
- bőrrák
Anyajegyből melanoma

- allergia
- napfény