Ha dagad a lábad, súlyos betegséged is lehet: 3 ok áll leggyakrabban a háttérben
A megelőzés miatt érdemes óránként pár percre felállni, és megmozgatni a végtagokat.
Dr. Szeberin Zoltán, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika érsebésze, ahogy arról az MTI is beszámolt, az M1 aktuális műsorában elmondta, a visszérbetegség öröklődik, és a kor előrehaladtával egyre súlyosbodik.
Ez a folyamat fájdalommal és duzzadással is járhat, mivel az erek elhasználódnak. A helyzeten csak ront, ha valaki túlsúlyos, keveset mozog, sokat áll vagy ül.
A rendszeres sportolás segíthet a visszérproblémákon
Az állás, ülés és a meleg a láb megdagadását okozhatja. Ennek megelőzéséhez érdemes napközben többször mozogni és sétálni, valamint felpolcolni a lábakat, fűzte hozzá a szakorvos. Az izmokat nem túlságosan megterhelő, rendszeres sportolás a megfelelő. Ilyen például a sétálás, futás, kerékpározás vagy úszás, ami segíthet a visszérproblémákon.
Az orvos azt is hozzátette, hogy lábdagadást nemcsak keringési rendellenesség okozhat, hanem szívbetegség vagy vesebetegség is állhat a háttérben. Ha hosszabb távon fennállnak a panaszok, és a lábdagadás fájdalmassá válik, érdemes felkeresni a háziorvost. Dr. Szeberin Zoltán azt is hangsúlyozta, hogy ha valaki elhanyagolja a visszérproblémáit, az akár trombózishoz és tüdőembóliához is vezethet.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció