Gyorsan megszüntetik a puffadást és gyomorfájást: a 4 legjobb gyógytea túlterhelt gyomorra

Túlevés és gyomorégés ellen próbálj ki pár remek gyógyteát!

Karácsonyi túlevés ellen gyógyteák
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az ünnepek a nagy családi összejövetelekről és a közös lakomázásokról szólnak, így lehetetlen elkerülni az ínycsiklandó ételek sokaságát. Egy kis halászlé és töltött káposzta itt, egy kis rántott hús és pár darab bejgli ott, és máris szembesül az ember a túlevés kínzó következményeivel, a puffadással, gyomorégéssel és gyomorfájással.

A túltelítettség érzése sosem kellemes, a mértéktelen evésnek pedig gyomorrontás lehet a vége. Túlevésnél azonban nem kell azonnal a gyógyszerekhez nyúlni, a különböző gyógyteák is megoldást kínálnak az emésztési gondokra, csak körültekintően kell őket fogyasztani. Ezek a főzetek a gyomor és bélrendszer panaszainak enyhítésében verhetetlenek, elősegítik a hasnyálmirigy, az epe és a belek megfelelő működését, gyulladáscsökkentő és görcsoldó hatással bírnak, és serkentik az emésztőnedvek termelődését.

A gyógynövényteák tehát számos problémára gyors megoldást kínálnak. Most azokat vesszük sorra, melyek a gyomorégést és a puffadást enyhítik.

A cikk az ajánló után folytatódik

A gomba ellenes plusz

Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Promóció

Kamillatea

A kamillatea könnyen beszerezhető, és szinte minden háztartásban fellelhető. Virágát szárítva, illetve a belőle kivont illóolajat, tinktúrát külsőleg és belsőleg egyaránt változatos módon alkalmazzák: gyógyteaként, borogatásként, inhalálva használható. Nemcsak megfázás, de gyomorégés, sőt, hasmenés esetén is javasolt. Gyulladáscsökkentő és nyugtató hatású, és ellazítja a felső emésztőrendszer izmait, ezáltal a görcsöket is megszünteti. Azuléntartalmú illóolajat, glikozidákat, keserű- és cseranyagot tartalmaz, fogyasztása azonban nemcsak felnőttek, de gyerekek szervezetére is jó hatással van.

Így készítsd el!

2 deciliter forralt vízhez adj egy kávéskanál kamillavirágzatot. Hagyd 4-5 percig állni, majd szűrd le. Étkezés után egy pohárral elfogyasztva azonnal segít.

Citromfűtea

A puffadás és hasgörcs megszüntetésére a citromfűtea is kiváló választás lehet. Hatóanyaga az eugenol, ami fájdalomcsillapító hatással bír, és az emésztőrendszerben lévő izomgörcsöket is feloldja. Étkezés után egy csészényivel igyál belőle, ha viszont a vízhajtás a cél, ugyanennyit reggel, éhgyomorra fogyassz belőle.

Így készítsd el!

A ciromfűtea ne legyen túl erős, egy csapott teáskanálnyi teafű elég 2,5 deciliter vízhez. Hányás esetén apránként elkortyolgatva kell egy csészével meginni belőle. Vízhajtásra reggel, éhgyomorra egy csészével fogyasztható. A felzaklatott gyerekeknek segít a nyugodt alvásban, így ők is fogyaszthatják kúraszerűen, naponta legfeljebb háromcsészényit két-három héten keresztül.

citromfutea-szoveg-ok

Borsmentatea

A borsmentának nemcsak az illata igen kellemes, hanem számos gyógyító tulajdonsággal is bír. A belőle készült főzet kiváló fájdalomcsillapító, az irritábilis bél szindróma tüneteit, a gyomorgörcsöt, a puffadást, a szelességet, illetve a hasmenés és a székrekedés gyakori váltakozását is csökkenti.

Így készítsd el!

A borsmentatea friss vagy szárított borsmentalevelekből is készíthető. Egy csésze tea elkészítéséhez két teáskanál szárított borsmentára vagy 3-4 friss levélre van szükség. Leforrázás után hagyd állni 5-7 percig, majd szűrd le. Ha túl sokáig hagyod állni, kesernyés íze lesz.

A mentolban dús borsmentaolajat 2 évnél kisebb gyermekeknek nem szabad inniuk, ugyanis légzési nehézséget, fulladást válthat ki.

Édesköménymag-tea

Az édesköménymag az édesköményből származik, szélhajtó, emésztést elősegítő és gázképződést megelőző tulajdonságokkal rendelkezik, de akár hasfájós gyerekek is fogyaszthatják tea formájában.

Így készítsd el!

1 teáskanálnyi mennyiséget - frissen őrölt vagy zúzott édesköménymagot - 15 percig főzz 2 deciliter vízben, szűrd le, majd ízesítés nélkül kortyold el. A felnőtteknek emésztési zavarok esetén a frissen készített forrázatból napi 3 csészével - körülbelül 8 decilitert - kell fogyasztaniuk az étkezések között. Gyerekek és fiatalok a felét fogyaszthatják, csecsemők 1 decilitert.

édeskomény

Túlevés ellen

Nehéz ünnepekkor nemet mondani egy-egy ínycsiklandozó falatra, mégis a mértéktartás az, ami segíthet a túlevés ellen. Célszerű mindenből csak egy keveset kóstolni, mellőzni a magas cukortartalmú folyadékokat és a túlzott alkoholfogyasztást, illetve érdemes sokat sétálni a friss levegőn.

Ezeket edd a szíved egészségéért!

Az alábbiakban olyan egészséges táplálékokat mutatunk, melyek segítenek csökkenteni a magas vérnyomást.

Magas a vérnyomásod? 10 étel, amiből naponta kellene fogyasztanod - Nemcsak a sótartalom számít

Nézegess képeket!

Elolvasom

Borító- és ajánlóképek: Getty Images Hungary.

Ezt is szeretjük