Hogy néz ki a bárányhimlő? Fotón a viszkető, hólyagos betegség
Felismered a bőrtünetekkel jelző vírusfertőzést?
A bárányhimlő elsősorban gyermekbetegség, melynek kórokozója a Varicella zooster vírus. Cseppfertőzéssel, illetve közvetlen érintkezéssel terjed, majd körülbelül 14 napos lappangási idő után a vörös, hólyagos, viszkető foltok hullámokban lepik el a testet.
A fenti képen látható foltok megjelenése előtt gyakran fejfájás, láz, levertség jelentkezik, majd feltűnnek az első kiütések. A legtöbb vöröslő folt az arcon, a törzsön, a fejbőrön alakul ki, a végtagokon általában ritkábban.
Bárányhimlő felnőttkorban
70%-ban az óvodáskor végéig átesik az ember a bárányhimlőn. Bár gyermekkorban sem veszélytelen a fertőzés, felnőttek esetében súlyosabb a betegség lefolyása, nehezebben gyógyul, gyakrabban alakul ki szövődmény.
A teljes gyógyulás négy-hat hetet is igénybe vehet. Leggyakrabban a hólyagos bőr felülfertőződése alakul ki - ami a gyógyulást követően heges marad.
Súlyos szövődményként azonban kialakulhat tüdőgyulladás, szívizom-, máj- vagy ízületi gyulladás is. Előfordulhat még a kisagyat érintő gyulladás, illetve agyvelőgyulladás is.
Ismerd fel a leggyakoribb bőrtüneteket!
Hogy mi a különbség az ekcéma és a pikkelysömör között, arra az alábbi képek segítségével igyekszünk válaszolni.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- bőrbetegség
- rosacea
Vörös, foltos, gyulladt bőr: ez a parányi állat felelhet érte
- rák
- megelőzés
Így néz ki a melanoma!
- cukorbetegség
- pajzsmirigy