A 3 leghatékonyabb zsírégető zöldség
Ha a zsírégető zöldségek közül is a legelsőket szeretnéd bevetni, válaszd a következőket!
A gyakori zöldségfogyasztás előírása kiemelkedően fontos szerepet játszik az egészséges táplálkozás alapszabályai között. A ropogós, rostokban és vitaminokban gazdag finomságok anélkül táplálnak, hogy hizlalnának, emellett segítenek szervezeted salaktalanításában, valamint az anyagcsere-folyamatok normalizálásában is. A leghatékonyabbakat érdemes minél gyakrabban fogyasztanod.
Káposzta
A káposzta több mint négyezer éve termesztett kultúrnövény. Felépítését tekintve nem más, mint egy tápanyag-raktározásra módosult óriási rügy, nem véletlen hát, hogy igen gazdag az emberi szervezet számára is létfontosságú, értékes anyagokban.
A káposzta sokféleképpen elkészíthető, laktató és tápláló zöldség. Víztartalma - mintegy 90% - és ballasztanyagai megtöltik gyomrodat, és jóllakottság érzését keltik, annak ellenére, hogy energiatartalma csekély. Zsírtartalma jelentéktelen, a nyers káposzta száz grammjában emellett mindössze 32 kalória található, így szabadon fogyaszthatod, ha éhezés nélkül szeretnél fogyni. Mindemellett a salaktalanító kúráknak is fontos összetevője lehet, magas víz- és rosttartalma mellett ásványi anyagai és vitaminjai miatt is.
A káposzta kiemelkedő mennyiségű C-vitamint tartalmaz - az arány megegyezik a citrusfélékben található vitaminokéval. A zöldség mindemellett gazdag B-vitamin-forrás, ezen kívül K- és E-vitamint, valamint béta-karotint is bőségesen találhatsz leveleiben. A C- és a B-vitamin az anyagcsere megfelelő működéséhez is elengedhetetlen, mint ahogy igaz ez a káposzta ásványi anyagaira, a kalciumra, a vasra, a cinkre, a szelénre és a krómra, valamint a káliumra, mely szervezeted vízháztartásának kiegyensúlyozásában is segít.
A testsúlyra gyakorolt kedvező hatásai mellett immunrendszered megerősítése, illetve a rákmegelőzés érdekében is érdemes minél gyakrabban fogyasztanod az értékes zöldségből - tudományos kutatások bizonyították, hogy összefüggés mutatható ki a bélpolipok és a bélrendszeri rákos megbetegedések kisebb előfordulási aránya, illetve a rendszeres káposztafogyasztás között.
Fejes saláta
Mind egészséged, mind pedig karcsúságod szempontjából az egyik legértékesebb tápláléknak a nyers saláta számít. A benne található vitaminok és ásványi anyagok hatásai közül kiemelendő az antioxidánsok szabadgyökökkel szembeni védelme, minek révén a rákos megbetegedések kialakulásának kockázatát is csökkentheted. A saláta energiatartalma mindemellett csekély, így ideális fogyókúrás táplálék.
90%-a vízből áll, így segíti szervezeted salaktalanítását és vízháztartásod szabályozását, továbbá gazdag C-vitaminban, béta-karotinban, B-vitaminokban, folsavban, kalciumban és vasban, melyek tested védekezőképességének megerősítéséhez és az optimális anyagcsere-működéshez is elengedhetetlenek.
A béta-karotin segít a rosszindulatú daganatok és az érelmeszesedés megelőzésében is, a saláta nyersrosttartalma pedig hozzájárul a salakanyagok kiürüléséhez, és védelmet nyújthat egyes - elsősorban emésztőrendszeri - daganatos betegségekkel szemben. A saláta bizonyos típusainak mindemellett nyugtató hatást tulajdonítanak.
A salátákat mindenképp nyersen fogyaszd, a hőkezelés során ugyanis elveszítik értékes tápanyagaikat. Elkészítésüknél figyelembe kell venned, hogy a leveles zöldségek vitamintartalma a tárolás során a napfény és a levegő oxigénjének hatására is gyorsan csökken, ezért fontos, hogy ne tárold sokáig a salátát, fogyaszd minél frissebben. Ne vásárolj hibás levelű vagy fonnyadt példányokat se, mert ezek hamarosan használhatatlanná válnak. Dúsítsd őket bátran gyümölccsel, például almával, a magasabb tápanyagtartalom miatt zsírszegény sajtokkal, öntetként pedig használj kefirt vagy natúr joghurtot.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Szója
A szójabab 19% vizet és 38% fehérjét tartalmaz, melyek aránya különösen előnyös a fogyókúra szempontjából. A magas fehérjetartalom a növényt a legjobb húspótló élelmiszerek egyikévé teszi - nem véletlen, hogy a vegetáriánus étrend egyik fontos alapanyaga -, emellett a hatékony zsírégetéshez és az izomvesztés nélküli fogyáshoz is elengedhetetlen.
A szójában emellett igen kedvező a telített és telítetlen zsírok aránya, továbbá a legfontosabb aminosavak is megtalálhatóak benne. Vitamintartalma is jelentős, gazdag például E-vitaminban, A-vitaminban, emellett a B-vitaminok nagyobb részét és a K-vitamint is tartalmazza. Nem utolsósorban pedig értékes kálium-, valamint megfelelő magnézium-, foszfor-, vas- és mangánforrás. A szójában továbbá sok lecitin van, mely a zsírok vérben történő szállítását segítő fehérjék összetevője - így megakadályozza, hogy a zsír lerakódjon -, emellett a fitoösztrogénekhez tartozó izoflavon - ez az anyag segíti a daganatok megelőzését - és antioxidáns hatású Q10 is található benne.
Cikkünk Dr. Százados Imre és Dr. Százados Miklós Útikönyv a táplálékok világához című könyve alapján készült.
OLVASD EL EZT IS!
- gomba
- burgonya
Zsírégető, emésztésserkentő, salaktalanító
- ásványi anyag
- fogyasztó praktikák
5 alig ismert, filléres zsírégető csodaszer
- villámdiéták
- villámdiéta mintaétrend