Milyen hajproblémád van?
Ha hullik, zsírosodik, és korpás a hajad, az nemcsak esztétikai probléma, hanem komoly betegségek tünete is lehet. Járj utána, mi okozza!
A nők többsége kislánykora óta csodálja a magazinok címlapján, az órásplakátokon, vagy épp a tévéreklámokban szereplő gyönyörű nők még gyönyörűbb hajkoronáját. Ez a szokás nem sokat változik a felnőttkorral. Csakhogy a nők nagy része az esti fürdőszobai kiruccanás alkalmával tükörbe néz, és szomorúan konstatálja, hogy neki bizony nem adatott olyan álomszép sörény, mint az ismert modellnek vagy színésznőnek.
Nem, sajnos a természet nem mindig igazságos. Vagy legalábbis nem retusálják a hétköznapi halandó fényképeit olyan gyakran. De félretéve a rosszmájúságot, és a problémával komolyabban foglalkozva, arra a megállapításra juthatunk, hogy a hajproblémák túlmutatnak önmagukon. Lehet, hogy alapvetően vékonyszálú a hajad, de az már kevésbé tekinthető normálisnak, hogy hullik is.
Hajhullás
Ha a sörényed hirtelen – a tavaszi vagy őszi fokozottabb hajvesztéstől függetlenül – hullásnak indult, érdemes odafigyelned. Ritkán fordul elő, hogy csupán a hajaddal lenne probléma. A hajhullás ugyanis az esetek túlnyomó többségében valamilyen testi rendellenességre, szervi problémára utal. Előfordulhat, hogy csupán mandulagyulladás vagy egy rossz fog áll a háttérben, de az is meglehet, hogy komolyabb betegségről van szó. Ha észreveszed, hogy hetek óta viszonylag intenzíven – napi száz szál felett – hullik a hajad, mindenképpen tanácsos elmenned egy alaposabb kivizsgálásra. A hajhullás mögött ugyanis lehet, hogy pajzsmirigyprobléma, gombás betegség, vas-, esetleg ásványianyag-hiány bújik meg. Emellett azonban előfordulhat az is, hogy valamilyen életmódbeli változásra is szükség lesz, mivel a hajhullást a stressz is előidézheti.
Zsíros haj
A haj fokozott zsírosodása sajnos gátolja a hajhagymák megfelelő tápanyag-ellátását. Ha a faggyúmirigyek túltermelnek, a zsír a szőrtüszőbe is visszafolyik – elzárva ezzel a hajhagymát. Ennek következtében pedig könnyen kialakulhat a hajhullás is – így pedig mindjárt két problémával kell egyszerre szembenézned. A zsíros haj hátterében - az alkati tényezőkön túl általában – meghúzódhat gombásodás, de betudható egyes gyógyszerek hatásának is. Ezen kívül pedig okozhatják környezeti tényezők is.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Száraz, töredezett, korpás haj
Ha egyre gyengülő, száraz, töredezett hajad nem a kémiai beavatkozások – festés, dauer – eredménye, érdemes utánajárni a problémának. A töredezett haj lehet, hogy pusztán arra figyelmeztet, nem fogyasztasz elegendő folyadékot – a napi minimális mennyiség körülbelül két liter. Ha azonban nem ez áll a dolog hátterében, meglehet, hogy szervezeted ásványianyag- és vitamintartalékai kimerülőben vannak. A száraz haj tehát utalhat az immunrendszer gyengeségére – ez pedig hajlamossá tesz arra, hogy számtalan egyéb betegség támadja meg szervezetedet.
Ha száraz hajad korpás is, annak hátterében egy pityrosporum ovale nevű gomba állhat. Ez a gomba minden ember fejbőrén megtalálható, és normál körülmények között nem is okoz semmilyen problémát. Elszaporodása következtében azonban egy gyulladásos folyamat indul meg, mely fokozott osztódásra készteti a hámsejteket.
OLVASD EL EZT IS!
- táplálkozás
- megelőzés
Ártalmatlannak tűnő élelmiszerek, melyek Candidát okoznak
- gombás fertőzés
- hüvelyfolyás
4 természetes módszer visszatérő hüvelyfertőzés ellen
- természetes csodaszer
- házi gyógymódok