Döbbenetes fiatalító technikára bukkantak a kutatók!
A fiatal egyedből nyert vérplazma fiatalíthatja az idősebb szervezetet.
Egy, a Nature magazinban nemrégiben megjelent kutatás tanúsága szerint a vámpírtörténetek mégsem teljesen alaptalanok, és a friss vérnek valóban fiatalító hatása lehet.
A kissé hátborzongató tudományos megállapításra a Stanford, valamint a Harvard Egyetem kutatói jutottak egérkísérletek alapján.
A friss vér megfiatalít
A kutatás során 18 hónapos egerektől vettek vérplazmát, melyet 21 hónapos egerek szervezetébe fecskendeztek be - természetesen egerek esetében három hónap korkülönbség jóval jelentősebb, mint embereknél.
A vérplazma a vér szalmasárga folyadék-összetevője, mely a vérsejteket tartja szuszpenzióban. Oldott állapotú fehérjéket, glükózt, véralvadási faktorokat, hormonokat, ásványi ionokat, szén-dioxidot és a vizet tartalmaz.
Javuló memória
A fiatalabb egerekből nyert vérplazma révén az idősebb egyedek jobban teljesítettek a memóriateszteken, mint a velük azonos korú, vérplazmát nem kapott társaik. A Stanford Egyetem munkatársa, dr. Tony Wyss-Coray a következőképpen nyilatkozott a vizsgálatról:
- Azon dolgozunk, hogy megtudjuk, pontosan melyek azok a tényezők, amelyek az eredmények hátterében meghúzódnak. Természetesen humán klinikai vizsgálatok elvégzését is tervezzük.
Ha kíváncsi vagy, még mi az, ami megfiatalíthat, illetve meghosszabbíthatja az életed, lapozd át az alábbi galériát!
Fiatalodó agy és izomzat
Egy, a Science magazinban megjelent másik kutatás tudósai arra is rájöttek, hogy mi állhat ezeknek a folyamatoknak a hátterében. A Harvard Egyetem munkatársai Amy J. Wagers vezetésével rábukkantak egy GDF-11 nevű fehérjére, ami egy úgynevezett növekedési faktor. Ennek a fiatal állatokból nyert fehérjekivonatnak az idősebb egyedekbe való fecskendezésével utóbbiak kitartóbbá váltak.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A fehérje olyan változásokat idézett elő az állatok szerveztében, melyek hatására a szívizom mintegy megfiatalodott, és az agysejtek működésére is pozitív hatást gyakorolt. A tudósok szerint ezek az eredmények a jövőben segíthetik az Alzheimer-kór kezelését.
Kockázatos is lehet a fiatalodás?
Ugyanakkor fontos megemlíteni, hogy a New York Times írása szerint az eljárás nem teljesen veszélytelen. A Kaliforniai Egyetem biomérnök professzora, Irina M. Conboy véleménye szerint előfordulhat, hogy az eljárás - mellyel tulajdonképpen őssejtek működését aktiválják - kontrollálhatatlan sejtszaporodáshoz vezetnek, vagyis növeli a rákos sejtek kialakulásának esélyét.
OLVASD EL EZT IS!
- véradás
- megelőzés