Az emésztőrendszeri megbetegedések lelki háttere
Ha tested nem képes rendesen emészteni, azt jelenti, hogy lelked sem emésztett meg valamit. Na de mit?
A testi betegségek nagy része – sőt, a lélek és a test összefüggéseivel foglalkozó szakemberek szerint az összes – visszavezethető valamilyen lelki okra. Ha a lélek nincs jól, a test is megbetegszik. Hogy az adott betegség milyen szerveket érint, és hol jelentkezik, következtetni enged a kiváltó lelki tényezőre is.
Így tehát az emésztőrendszer megbetegedései azzal állnak összefüggésben, hogy az érzelmeidet hogyan kezeled, a feléd irányultakat pedig hogyan emészted meg.
Étkezési problémák
Ez alatt leginkább a hízáshoz vezető rossz evési beidegződések tartoznak. Azt talán már mindenki megtapasztalta, hogy az evés segít elfelejteni a bánatot, és hogy az édességek boldogsághormont termelnek. Így tehát, ha meg nem emésztett bánat nehezedik rád, minden bizonnyal könnyedén fojtod szomorúságodat evésbe. Mindenképpen érdemes elgondolkoznod a probléma kiváltó okán, hogy mi az, ami a bánatot okozza.
Gyomorégés
Gyomorégés esetén a savas felböfögés igen gyakori tünet. Ebben az esetben valami savanyú tör fel a belsődből, mely nem feltétlenül csak a gyomorsavat jelenti. Valahol legbelül egy meg nem emésztett probléma gyötör, mely lehet egy rossz emlék, vagy egy olyan múltbeli élethelyzet, melyből savanyú szájízzel távoztál.
Ha nem tudtad eddig még feldolgozni az adott eseményt, vagy nem tudtál megbocsátani magadnak, illetve azoknak, akik a csalódást okozták, a gyomorégés nem múlik el. Hiába kezelteted, visszatérő probléma marad az életedben.
Gyomorfekély
A gyomorfekély már nem csak a múltbeli események feldolgozatlanságát jelenti. Ennél sokkal összetettebb. A fekélyes betegségek mögött olyan gondok állnak, melyeket magadnak sem mersz bevallani. Nem köthető rossz emlékekhez, hiszen sokszor az agyad törli, vagy egészen mélyre eldugja őket.
Ha tehát szeretnél megszabadulni a gyomorfekélyedtől, akkor először mélyülj el magadban, és keresd meg azokat az eseményeket, melyeket szinte már kitöröltél magadból. Ezt nem kell egyedül csinálnod, a kineziológia pont a rejtett lelki problémák előásásában segít.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Pocak
A hasra hízás mindig önvédelemre utal. Valaki vagy valami annyira megbántott, megsebzett az életben, hogy azóta is védekező helyzetben vagy. Nehezen bízol meg az emberekben, és mindenkiben csak az ellenséget látod. Tested tehát felszedi a védekező réteget magára, mely a leggyorsabban és legtartósabban a hasra kerül. Először belső félelmeidtől szabadulj meg.
Emésztési problémák
Az emésztés szorosan összefügg a benned lévő agresszióval. Ha emésztési gondjaid vannak, rendszeres szorulással küszködsz, akkor valószínűleg hatalmas, ki nem adott agresszió rejlik benned, ami csak arra vár, hogy kitörhessen. Tested ugyanezt teszi. Bent tartja azt, aminek ki kellene jönnie, egészen addig, amíg az már fájdalmat nem okoz.
Ezzel próbál meg figyelmeztetni, hogy ki kell eresztened a stresszt, a fáradt gőzt, mert a felgyülemlő feszültség komoly egészségügyi gondokhoz vezethet.
OLVASD EL EZT IS!
- gyógynövény
- tünetek és betegségek
Hasi görcsök, puffadás, székrekedés
- táplálkozás
- fertőzés
A szalmonellafertőzés vészjelző tünetei
- táplálkozás
- fertőzés