Az 5 legerősebb természetes köhögéscsillapító

Mindegy, hogy hurutos vagy száraz köhögés kínoz, cikkünkben mindkettőre találsz megoldást.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A köhögéscsillapításról valószínűleg elsőként a méz és a Negro ugrik be. A jól bevált házi gyógymódok mellett azonban számos más természetes gyógyír is a rendelkezésedre áll. Az alábbi gyógynövények bármelyikét kipróbálhatod.

Az orvosi pemetefüvet akár cukorkaként is szopogathatod, a kakukkfű és az édesgyökér tinktúra formájában is segít a hurutos köhögésen, az orvosi ziliz és a vörös szil pedig a száraz köhögés tüneteit enyhíti. Legegyszerűbb azonban, ha teát készítesz belőlük.

A köhögés hasznos

A köhögés hallatán a legtöbb ember betegségre gondol, valójában fontos testfunkcióról van szó. Rendszerint észre sem veszed, hogy csaknem minden órában köhögsz, krákogsz egyszer vagy kétszer, hogy a torkodat megszabadítsd a légszennyező anyagoktól. A köhögés csak akkor okoz problémát, ha valamilyen környezeti szennyezés vagy betegség miatt nagyon intenzívvé válik. Lehet száraz vagy hurutos - ez utóbbi esetében a felső légutak váladéka a benne lévő fertőző és irritáló anyagokkal együtt távozik.

Természetes segítség köhögés ellen

A köhögés kezelésének alapvetően két módja van: egyrészt - a fájdalmas vagy az éjszakai alvást zavaró köhögéskor - a reflex elfojtása, másrészt a nyálka hígabbá tétele. Ez utóbbi azért szükséges, hogy a könnyebben tudj köhögni, így gyorsabban távozzon az irritációt okozó anyag a szervezetedből.

Íme, a legerősebb baktérium- és vírusölő növények

Nézegess képeket!

Elolvasom

Hurutos köhögésre: orvosi pemetefű, kakukkfű, édesgyökér

Az orvosi pemetefűből, illetve kakukkfűből készült tea hatékony hurutoldó. A teakeverékhez adhatsz még édesgyökeret is. Ez utóbbi az egyik legerősebb természetes köptető: fellazítja a köpetet és akadályozza a hörgők görcsös összehúzódásait. Ha a három gyógynövényből készítesz teakeveréket, egyenlő arányban mindegyikből vegyél egy kevéskanálnyi mennyiséget, majd forrázd le három deciliter vízzel. Az elkészült teát egy kevés mézzel ízesítheted.

Amennyiben nem kedveled a teát - vagy egyszerűen csak unod, hiszen egész télen mást sem ittál - a fent említett gyógynövényeket tinktúra formájában is használhatod. Kövesd a csomagoláson leírtakat, vagy egyszerűen csepegtesd a tinktúrát egy pohár langyos vízbe, és naponta háromszor fogyaszd.

Gyógynövénylexikon
Még több természetes gyógymódot találhatsz gyógynövénylexikonunkban. Kattints ide!

Próbáld ki a homeopátiát!

Ha érdekelnek a természetes gyógymódok, talán homeopátiás módszereket is alkalmazol. Ehhez azonban tisztában kell lenned néhány szabállyal.

Száraz köhögésre: vörös szilfa és orvosi ziliz

A vörös szilfából készített tea - amellett, hogy enyhe természetes hashajtó - kellemesen nyugtatja a torkot, valamint enyhíti a száraz köhögést. Vásárolj gyógynövényboltban vörös szilt, és forrázz le egy teáskanálnyi szárított növényt egy csésze forró vízzel. A teához tehetsz orvosi zilizt is. Ez a gyógynövény vízbe áztatva gélszerű anyagot ereszt magából, majd bevonja a garat- és gégenyálkahártyát - csillapítva ezzel a köhögési ingert.

Szabadíts fel a légutakat!

A köhögés és a nátha gyakran jár együtt. Az eldugult orrjáratok és a légutak kezelésére, valamint a hörgők görcseinek megakadályozására a legjobb módszer, ha néhány csepp eukaliptusz- és borsmenta-olajat forró vízbe cseppentesz, és a gőzét inhalálod.

A köhögés elleni eukaliptusz-, borsmenta-, ánizs- vagy édesköménykivonat-tartalmú cseppek és cukorkák fokozzák a nyálelválasztást, a gyakoribb nyelés pedig elnyomja a köhögési ingert.

Ezt is szeretjük