A legsúlyosabb tévhitek a zsírégetésről!

Nem hatásosak, viszont veszélyesek

A hatásosnak vélt módszerekről sokszor derül ki, hogy károsak.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha minden erőddel a zsírégetésre törekszel, mégsem tapasztalsz változást, amellett, hogy bizonyos betegségeket is megsejthetsz a háttérben, könnyen lehet, hogy rossz módszert követsz.

A fogyókúra során beavatkozol szervezeted alapvető folyamataiba, így nem mindegy, valós eredménnyel járó alapszabályokat vagy épp népszerű tévhiteket tartasz-e szem előtt. Utóbbiak ráadásul nemcsak haszontalanok, de sok esetben veszélyesek is lehetnek. A következőkkel különösen vigyázz.

Több kardió, gyorsabb fogyás

A kardió jellegű edzések, mint például a futás, a biciklizés vagy ezek edzőtermi változatai a leghatékonyabb és leggyorsabb eredménnyel járó zsírégető módszerek közé tartoznak, azonban a ló túloldalára sem szabad átesned, vagyis a mozgásszegény életmód mellett a túlzásba vitt kardió is legalább olyan veszélyes lehet szervezetedre nézve.

Amellett, hogy a rövidebb - ez is jelenthet 40-45 percet -, de tartósan követett edzések a zsírégetés szempontjából sokkal hatékonyabbak, a túlságosan hosszú, pihenés nélküli testmozgás során tested nagymértékben elfárad, és a sérülés veszélye is többszörösére növekszik.

Fontos, hogy az ilyen, illetve bármilyen más jellegű testmozgáshoz is csak fokozatosan szoktasd hozzá magad, bármilyen nagy ugyanis a lelkesedés, ha tested elszokott a mozgástól, az óvatosság elengedhetetlen. Ha gyakran még egy magasabb lépcsősor bevétele után is levegő után kapkodsz, semmiképp ne kezdj intenzív futásba, ez ugyanis gyors kimerüléshez vezethet, sőt, akár a szívpanaszok kockázatát is magában rejti.

15 extra hatékony zsírégető mozgásforma

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kevesebb étel, kevesebb kiló

Sok súlyproblémákkal küzdő nő és férfi hajlamos azt a tévhitet táplálni magában, miszerint egyedül a koplalás, a drasztikus kalóriacsökkentés vezet fogyáshoz. Ez azonban nemcsak felelőtlen, de igen veszélyes kijelentés is egyben. Bár a táplálékmegvonás vezethet hirtelen testsúlycsökkenéshez, ez sosem lehet tartós, nem utolsósorban pedig egészséges és biztonságos.

Amellett ugyanis, hogy a nagymértékű kalóriacsökkentés miatt anyagcseréd lelassul, és a szervezet raktározni kezd, komoly hiánytünetek léphetnek fel, melyek fizikai és szellemi gyengeséghez vezetnek, ahelyett pedig, hogy üdévé és sugárzóvá válna megjelenésed, arcod beesett lesz, bőröd száraz, szürke és rugalmatlan, és a hajhullás is fokozottabban érinthet.

Emellett hosszútávon olyan komoly problémákkal is szembesülnöd kell, mint a túlérzékenység vagy épp az apátia, az egyes fehérvérsejtek számának csökkenésével járó immungyengülés, illetve a szívelégtelenség.

Ezek nélkül nem indul be a fogyás! 15 nélkülözhetetlen kellék

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ha fogyni szeretnél, semmiképpen ne vond meg magadtól az ételeket, inkább összpontosíts a kiegyensúlyozott, egészséges étrendre.

Fogyassz sok zöldséget, gyümölcsöt, sovány húsokat és teljes kiőrlésű gabonából készült termékeket, valamint kerüld a zsíros, nehéz, fűszeres és túl cukros ételeket, italokat.

A zsír és a szénhidrát ellenség

Bár a legtöbb diéta ma már elég korszerű ahhoz, hogy a mennyiség helyett a minőségre helyezze a hangsúlyt, az évtizedes berögződések, miszerint a fogyáshoz a szénhidrátok és zsírok mellőzésén keresztül vezet az út, sok esetben máig tartják magukat. Szénhidrátokra és zsírokra épp úgy szüksége van szervezetednek, mint az izomépítéshez és az egészséges fogyáshoz nélkülözhetetlen fehérjére, ezért a megfelelő arányra minden esetben ügyelned kell. Ez a táplálkozással foglalkozó szakértők szerint a szénhidrátszegény diéták divatja ellenére is a következő: 13-15% fehérje, 25% zsír és 55-60% szénhidrát.

Ellenkező esetben, például akkor, ha súlyos szénhidráthiányt okozó diétát követsz, a zsírsavakból ketonok keletkeznek, minek következtében hasi fájdalom, fáradtság, hányás és gyengeség alakulhat ki, mely tünetegyüttessel, a ketózissal minél előbb orvoshoz kell fordulni.

A zsírbevitel minimalizálása szintén krónikus fáradtsághoz, hormonzavarokhoz és idegrendszeri problémákhoz vezethet, arról nem is beszélve, hogy a zsírban oldódó, létfontosságú vitaminokat sem tudja megfelelő mértékben hasznosítani szervezeted. Ha pedig túlságosan magas fehérjetartalommal rendelkező diétát követsz, véred koleszterinszintje láthatja kárát, ami idővel szív- és érrendszeri betegségekhez vezethet.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Nem mindegy azonban, milyen formában viszed be szervezetedbe az előbbi táplálékokat. A sovány fehérjék mellett fogyassz teljes kiőrlésű gabonából készült ételeket, zöldségeket, valamint telítetlen zsírokat tartalmazó élelmiszereket, például hidegen sajtolt növényi olajokat.

OLVASD EL EZT IS!

szendvicses
  • elhízás okai
  • végleges fogyás

Ezért nem tudod abbahagyni az evést!

no cimke
  • elhízás okai
  • végleges fogyás

A 4 legdurvább, rejtett anyagcsere-lassító

epres
  • villámdiéták
  • villámdiéta mintaétrend

Emésztésjavító, zsírapasztó diéta

Ezt is szeretjük