A beöntés veszélyei: mit mond a szakértő?
Mind divatosabb a vastagbél-irrigáció. Vajon van értelme az otthon végzett méregtelenítő eljárásnak? És milyen veszélyei lehetnek?
A beöntés során a végbél utolsó szakasza tisztul meg a salakanyagoktól. Sokan alkalmazzák méregtelenítő kúra részeként, anális szex előtt vagy székrekedés ellen. Hatásosságáról, veszélyeiről azonban megoszlanak a vélemények. Ha nem tudod, kinek is higgy, az alábbiakban két szakember, Simon Singh fizikus és Edzard Ernst, a komplementer orvostudomány professzorának véleményét ismerheted meg.
Vastagbél-irrigáció
A laikusok számára hihetőnek tűnik - és ezért széles körben terjed - az a nézet, hogy az elfogyasztott étel megemésztése során keletkező és a bélbe jutó káros melléktermékekkel mérgezzük magunkat.
Erre az elképzelésre épül egy sor alternatív módszer, ezek állításuk szerint megszabadítják a testet az önmérgezéstől.
Az egyik ilyen eljárás a vastagbél-irrigáció, más néven vastagbél-terápia. Népszerűsége azzal magyarázható, hogy az elmélet látszólag logikus.
Így működik
A kezelés során a beteg végbelébe csövet helyeznek, és ezen az úton jelentős mennyiségű folyadékot juttatnak a szervezetbe. A folyadék később kiürül, és közelebbről megvizsgálva úgy tűnik, tele van melléktermékkel.
Ez a látvány meggyőzi a betegeket arról, hogy a vastagbél-irrigáció beváltja a hozzá fűzött ígéretet: eltávolítja a salakanyagot, amelynek semmi keresnivalója a testben.
Kezelés, vagy otthon is?
A kezelés körülbelül 30 percig tart, de előfordul, hogy hosszabb - heti egy vagy két alkalomból álló - terápiát javasolnak. A vastagbél-irrigációt gyomor-bélrendszeri problémák, allergiák, túlsúlyosság, migrén és egyéb krónikus betegségek esetén alkalmazzák. Sokan pedig otthon is végzik időnként kúraszerűen - nem számolva az egészségügyi kockázatokkal.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A beöntés veszélyei
A beöntés kétségkívül fontos szerepet játszik az orvoslásban. Az alternatív gyógyászatban használt vastagbél-irrigáció azonban teljesen más lapra tartozik. Az emberi testben lévő melléktermékek nem mérgeznek: ha nem állnak fenn súlyos szervi problémák, különböző fiziológiai folyamatok során távoznak a testből.
Nincsenek megbízható klinikai bizonyítékok arra vonatkozóan, hogy a vastagbél-irrigáció bármilyen kedvező hatással járna, arra viszont van adat, hogy a vastagbél átlyukasztásával vagy a szervezet elektrolit-vesztése miatt súlyos károkat okozhat.
Simon Singh és Edzard Ernst véleménye, hogy a vastagbél-irrigáció kellemetlen, hatástalan és veszélyes módszer. Egyszóval nemcsak felesleges, és az egészségedet is kockáztathatod vele.
Napjainkban a hivatalos gyógyító eljárásokkal szemben egyre inkább teret hódítanak az alternatív terápiák. Ám e téren nagy a zűrzavar és a tanácstalanság. Mi hatásos, és mi nem? Mi ártalmatlan, és mi veszélyes? A tisztánlátáshoz és a helyes döntéshez nyújt segítséget ez a könyv. Olvashatsz többek között George Washingtonról és az érvágásról, a csontrakók ősi mesterségéről, és megtudhatod, mi a neurokalométer. A könyv az alternatív gyógyászat híveinek és ellenzőinek egyaránt szól, a tájékozódni kívánó széles nagyközönség is haszonnal forgathatja.
Kiadja a Park Könyvkiadó.
Ára 3315 forint.
A könyvet itt rendelheted meg!
OLVASD EL EZT IS!
- tudomány
- pszichológia
Hipnoterápia: tényleg működik, vagy óriási átverés?
- menstruáció
- hüvely
A nőgyógyász véleménye a probiotikus tamponról
- gyógynövény
- veszélyes