A 3 legerősebb köhögéscsillapító gyógytea
Így készítsd el!
A kakukkfű, illetve az édeskömény kiváló köhögéscsillapító hatással bír. Íme, három hatásos gyógytearecept!
- Már az ókori Rómában is szőrtelenítettek a nők: így változtak a trendek az évszázadok során »
- Aki nem a miniért rajongott, ezt a szoknyát viselte a ’90-es években: őrült sok variációban viselhető a letisztult, nőies fazon »
- Nicole Kidman meghozta a kedvet az új napszemüvegtrendhez: most mindenki ezt a fazont akarja »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Lecseréltek két zsűritagot is a Dancing with the Starsban: mutatjuk az új ítészeket
- Az éhezés jelképe lett a magyar kisfiú világhírű fotója - Varga Laci szomorú története
- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- 4 étel, ami 50 felett különösen javasolt: felturbózzák a lelassult anyagcserét a dietetikus szerint
A köhögés az egyik leggyakoribb egészségügyi probléma, mellyel minden évben milliók küzdenek - egyes becslések szerint az emberiség 10%-a keresi fel az orvosát. Az esetek túlnyomó többségében azonban néhány természetes orvosság is elég lehet ahhoz, hogy megszabadulj a panasztól.
A köhögés hátterében
Amikor a légutakba valamilyen irritáló anyag jut, az annak falát bélelő nyálkahártya fokozottabban termel váladékot. A nyálkatöbblet olyan idegvégződéseket ingerel, melyek hatására beindul a köhögési reflex - ennek célja az idegen anyag szájon át történő erőteljes kilökődése. A reakciót sokféle tényező előidézheti, a nyálka túltermelődését okozhatja fertőzés, asztma, hörghurut, szénanátha, környezeti szennyező anyagok.
Az állandó köhögés hátterében azonban állhat a tüdő, a torok vagy a gége daganatos elváltozása is. Ezért, amennyiben a köhögés nem pusztán szezonális, úgy mindenképpen alapos orvosi kivizsgálásra van szükség.
Ha azonban egyszerű megfázásról van szó, úgy próbálkozz az alábbi köhögéscsillapító gyógyteák bármelyikével, és néhány napon belül megszűnnek a panaszaid.
Édesköményes-mézes tea
A gyógyászatban alkalmazott édeskömény termésének olaja 70%-ban anetolból áll. Ez a vegyület nyákoldó hatású, baktériumölő tulajdonsággal bír, illetve serkenti a légutak szőröcskéinek mozgását. A flavonoidok és szterolok gyulladásgátló hatásának köszönhetően szintén hatékony köhögéscsillapító.
Így készítsd a teát!
Vásárolj bioboltban édesköményt. Mozsárban törj össze 10 gramm termést, majd keverd 100 gramm mézbe. Ajánlott vegyes mézet választanod, mivel élettani szempontból kimondottan előnyös tulajdonságokkal bír. Hagyd állni egy napig, majd szűrd le, és oldj fel egy-két teáskanál édesköményes mézet egy csésze meleg vízben - ne legyen túl forró, mert elillannak a méz hasznos vegyületei. Naponta többször fogyaszd!
Tévhitek a nátháról
Amennyiben nem csupán a köhögés, hanem a nátha is kínoz, nézd meg videónkat, mely segít eloszlatni néhány régi tévhitet a problémával kapcsolatban.
Kakukkfűtea
Tudományosan elismert a kakukkfű belső alkalmazása a felső légutak hurutjainak kezelésére, beleértve a szamárköhögést is. Gyógyhatását elsősorban a benne lévő illóolajoknak, cseranyagoknak, illetve flavonoidoknak köszönheti. Illóolajának legfontosabb vegyülete a nyák- és görcsoldó timol, aktiválja a hörgőkben a szőröcskéket - melyek a nyák elszállításáért felelősek. Emellett baktérium- és vírusölő hatásáról is ismert.
Így készítsd a kakukkfűteát!
Két teáskanál szárított kakukkfüvet forrázz le egy csészényi vízzel. Hagyd lefedve öt-tíz percig, majd szűrd le. A kellő hatás érdekében naponta többször is érdemes fogyasztanod. Ha mézzel ízesíted, érdemes megvárnod, míg a tea langyosra hűl.
Ökörfarkkórós tea
Az ökörfarkkóró virága flavonoidok és iridoidok mellett legfontosabb hatóanyagként nyákanyagokat és szaponinokat tartalmaz. A nyákanyagok enyhítik a gyulladást, a szaponinok pedig oldják a hörgőkben lévő nyákot. A növény gyógyászatban való használatának elterjedését mutatja, hogy köhögés elleni szirupok és cseppek alkotóelemeként is alkalmazzák a kivonatát.

Allergiagyanús tünetek
Tüsszögés? Ingerköhögés? Orrdugulás? Ödéma? A szervezetben megnövekedett IgE (immunglobulin E) szintet sokféle tünet jelezheti. Gyorstesztünk segít eldönteni, hogy visszatérő panaszaidat allergia, vagy valamilyen vírus, fertőzés okozza-e.
Bővebben itt olvashatsz a termékről.
Promóció
Így készítsd a teát!
Egy evőkanál szárított és apróra vágott ökörfarkkóró-virágot forrázz le egy csésze vízzel, vagy tedd a növényt hideg vízbe, és forrald fel. Mindkét esetben várnod kell 10-15 percet, majd ezután szűrd le. Naponta több alkalommal fogyaszd!
Cikkünk a Reader’s Digest Vitaminok, gyógynövények, ásványi anyagok, valamint a Athenaeum Kiadó Kis kolostori patika című könyve alapján készült.
OLVASD EL EZT IS!

- gyógyítás
- tea
A 7 legerősebb természetes recept megfázás ellen

- gyulladás
- köhögés
3 rejtett betegség a köhögés hátterében

- gyógyítás
- gyógynövény