A 3 legerősebb baktérium- és vírusölő növény

Legyen szó hólyaghurutról, megfázásról vagy herpeszről, ne ragaszkodj a szintetikus szerekhez! Védekezz természetesen!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha valamilyen vírusos megbetegedésben szenvedsz, melyet gyógyszerrel próbálsz kikúrálni, előfordulhat, hogy olykor többet ártasz, mint használsz. A beszedett antibiotikumok ugyanis nem pusztán a vírust pusztítják el, hanem beavatkoznak a szervezet természetes működésébe is.

Ennek következtében pedig előfordulhat, hogy kipusztulnak egyes hasznos baktériumok is, melyeknek helyét könnyen átvehetik antibiotikumokkal szemben rezisztens baktériumtörzsek. Épp ezért jobban teszed, ha inkább természetes módszerekkel próbálkozol.

Fekete bodza – köhögéscsillapításra

A népi gyógyászatban régóta ismert gyógynövény a fekete bodza. Előszeretettel használják láz- és fájdalomcsillapításra. Klinikai vizsgálatok is alátámasztották, hogy ez a növény igen hatékonyan gátolja a felső légúti megbetegedésekért felelős vírusok szaporodását. Ráadásul a bodza képes eltávolítani a szervezet káros anyagcsere-termékeit – vagyis kiváló méregtelenítő. A növény C- és A-vitamint egyaránt tartalmaz, a belőle készült tea pedig izzasztó, vizelethajtó, vértisztító és köhögéscsillapító hatásáról ismert.

Így készítsd a teát!

Az aszalt bodzabogyót mosd meg hideg vízben, majd önts rá annyi tiszta vizet, hogy a gyümölcsöt ellepje. Hagyd egy kicsit állni, majd az egészet forrald fel. Az így készült gyógyteát mézzel és citrommal ízesítsd.

Citromfű – sokféle bajra

Talán nem is hinnéd, mi mindenre jó a citromfű. Illóolaj- és cseranyag-tartalmának köszönhetően igen sokoldalúan felhasználható. Kitűnően alkalmazható fejfájás vagy éppen alvászavar esetén. Mindemellett hatékony vírusölő tulajdonságokkal bír. Érdemes alkalmaznod a citromfűteát emésztési bántalmak – puffadás, székrekedés, hasmenés – esetén. Ezenkívül pedig igen hatékonyan pusztítja a herpesz-vírust is. Arra azonban figyelj oda, hogy ellenőrzött minőségű citromfüvet vásárolj. A boltokban ugyanis legtöbbször illóolaj-tartalmát tekintve nem kapsz megfelelő citromfüvet. Épp ezért szerencsésebb a nyári időszakban a balkonládában nevelgetned néhány palántát.

Tinktúra herpesz ellen

Önts egy deciliter tiszta szeszt négy teáskanálnyi szárított citromfűre. Hagyd állni két hétig meleg helyen, majd szűrd le. Sötét és légmentesen záródó üvegben tárold. Ha pedig kiújul a herpeszed, ecseteld ezzel a vírusölő tinktúrával.

Íme, a legerősebb baktérium- és vírusölő növények

Nézegess képeket!

Elolvasom

Vörös áfonya – felfázás ellen

A hidegebb hónapokban igen gyakori probléma nők esetében a felfázás, melynek leghatékonyabb ellenszere a vörös áfonya. Bár széles körben ismert és kedvelt gyógynövény, savanykás íze miatt csak feldolgozott formában fogyasztják. A növény rendkívül gazdag ásványi anyagokban és vitaminokban. Az E- és C-vitaminok mellett antioxidánsokat, valamint magnéziumot is tartalmaz. Kiválóan alkalmazható akut vagy krónikus húgyúti fertőzések kezelésére, illetve megelőzésére. Ez a jótékony hatás a növény azon tulajdonságának köszönhető, hogy képes megakadályozni a hólyaghurut kialakulásáért felelős E-coli baktériumok megtelepedését a húgyhólyagban és a húgycsőben. A vörös áfonya kapható kapszula, ital vagy éppen tinktúra formájában.

Így készíts teát!

Egy fél bögre vörös áfonyára önts annyi vizet, hogy ellepje a gyümölcsöt. Hagyd állni körülbelül húsz percig, majd forrald fel. Az elkészült teát mindenképpen ízesítsd, mert magában nagyon savanyú lenne. Adhatsz hozzá mézet, szegfűszeget vagy fahéjat is.

Kép forrása: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük