3 szempont, amit figyelembe kell venned, amikor nőgyógyászt választasz

Tanácstalan vagy, hogy mi alapján válassz? Segítünk!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Minden lány életében eljön a pillanat, mikor úgy dönt, szeretne elkezdeni nemi életet élni. Mielőtt azonban sor kerülne az első szexuális aktusra, javasoljuk, hogy keress fel egy nőgyógyászt, aki egy alapos kivizsgálást követően segítséget tud nyújtani a számodra legmegfelelőbb fogamzásgátlási módszer kiválasztásában.

Ezen kívül, ha bármilyen problémád merül fel - akár a vérzéseddel kapcsolatban, akár arra gyanakszol, hogy valamilyen fertőzésed van -, szintén érdemes haladéktalanul nőgyógyászhoz fordulni. Emellett évente egyszer panaszmentesség esetén is ajánlott rákszűrésen részt venni. Tehát igen sok dolog lehet, ami szükségessé teszi, hogy felkeress egy nőgyógyászt, és nyilvánvalóan számodra is fontos, hogy a legjobb kezekbe kerülj. Eláruljuk neked, milyen szempontokat érdemes figyelembe venned, hogy megtaláld a számodra legmegfelelőbb orvost.

Magánorvos vagy szakrendelés?

A lakóhelyed szerint illetékes nőgyógyászati szakrendelés, illetve a magánrendelés közötti leglényegesebb különbség az anyagiakban mutatkozik meg: míg előbbi esetében az általános szűrővizsgálatot térítésmentesen elvégzik, addig az utóbbinál egy-egy vizsgálatért komoly pénzeket kérhet el az orvos.

A magánrendelés vitathatatlan előnye, hogy a nőgyógyász fokozott kedvességgel és figyelemmel fordul feléd, hiszen ő is szeretné, hogy újra és újra hozzá menj vissza. Emellett valószínűleg a környezet is kellemesebb, mint egy szakrendelő esetében, hiszen egy magánrendelőt lényegesen több pénzből tartanak fenn. Ez persze nem jelenti azt, hogy a területi szakrendelés nem lehet színvonalas.

A legtöbb helyen ugyanúgy odafigyelnek a páciensekre, válaszolnak a kérdéseikre, figyelmesek és kedvesek velük. Kivételek azonban sajnos előfordulhatnak. Ha úgy érzed, hogy nem megfelelően bántak veled a szakrendelésen, az orvos nem szentelt neked elegendő figyelmet, esetleg nem adott kielégítő válaszokat a kérdéseidre, illetve nem talált megoldást a problémádra, akkor érdemes másik orvost választanod.

Természetes módszerek menstruációs görcsök enyhítésére

Nézegess képeket!

Elolvasom

Milyen nemű az orvos?

Habár szakmai szempontból nincs különbség női és férfi nőgyógyász között, számodra mégis fontos lehet, hogy melyik nemhez tartozik az az orvos, akit választasz. Akadnak lányok, akik el sem tudják képzelni, hogy nő végezzen rajtuk intim vizsgálatokat, és vannak, akiknek pedig az okoz kellemetlenséget, ha le kell vetkőzniük egy idegen férfi előtt.

A lényeg, hogy olyan nemű orvost válassz, aki előtt nem feszengsz, és akihez bizalommal tudsz fordulni az esetleges kérdéseiddel, panaszaiddal, félelmeiddel. Bármelyik nem képviselői közül kerül ki végül az általad választott nőgyógyász, fontos, hogy tudd: kizárólag orvosi szemmel néz rád, és számára az, hogy levetkőzöl, és megvizsgál, teljesen természetes dolog.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Kérdezősködj!

A választáskor érdemes tanácsot kérni a barátnőidtől, nővéredtől, édesanyádtól vagy más rokonodtól, ismerősödtől, hiszen leginkább azok tudnak segítséget nyújtani a megfelelő nőgyógyász kiválasztásában, akik maguk is páciensek. Ők majd biztosan elmesélik a tapasztalataikat, és esetleg ajánlanak neked egy olyan orvost, akit megbízhatónak, figyelmesnek és kedvesnek tartanak.

Ezt is szeretjük