Az 5 legvarázslatosabb hazai kirándulóhely

Szerintünk

Kedvet kaptál egy kis hétvégi kiránduláshoz, de nem tudod, hol találhatóak a legszebb helyek?

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Gyönyörű tavak, sűrű fenyvesek, vízesések, szakadékok, barlangok - a vadregényes tájakért nem kell messzire menned, kis hazánk éppúgy bővelkedik izgalmas és felderíteni való vidékekben, mint bármelyik külföldi ország. Így, ha friss levegőre, természetközelségre, változatos kikapcsolódásra és egy kis testmozgásra vágysz, nem kell mást tenned, mint felkapni egy túrabakancsot és egy hátizsákot, majd nekivágni az országútnak. Eláruljuk, melyek a mi kedvenc kirándulóhelyeink!

Ági kedvence: Rám-szakadék

Bevallom őszintén, nem vagyok az a típus, aki minden hétvégét a túrabakancsa társaságában tölt - de az igaz, hogy néha jólesik hosszabb ideig a szabadban elidőzni. Szerencsére Magyarországon a turistajelzések pontosságára és elhelyezésére komolyan odafigyelnek, így még nekem, az abszolút amatőrnek sem sikerült soha eltévednem.

Kedvenc helyem a Dobogókő és Dömös között meghúzódó Rám-szakadék. Télen-nyáron gyönyörű, bár, ha jeges az út, akkor kicsit veszélyes. Ha van rá lehetőség, megéri hétköznap nekivágni az 1 km hosszú szakadéknak, mert hétvégén sokan vannak. A vízálló cipő kötelező, mert a szakadék mélyén futó patak okozhat meglepetéseket. Láncok és kapaszkodók könnyítik a közlekedést, de előfordulhat, hogy épp nem talál valaki egyet sem, mert néha sajnos ellopják őket.

Juli kedvence: Brunswick-kastély és kert

Hazánk rejtett kincsei közé tartozik az egyik nagy kedvencem, melyet többször is volt szerencsém a legpompázatosabb időszakban, tavasszal meglátogatni. Olyan, mint a képeslapokon, a prospektusokban, vagy talán még szebb is.

Ez a hely a martonvásári Brunswick-kastély és kertje. Csodálatosan szép hely a könnyed kirándulásra vágyóknak. Hatalmas kertje sok embert el tud rejteni, így nem kell attól tartani, hogy pokróc pokróc hátán terül majd el. A kertben a sok-sok séta mellett akár tollasozni, focizni, teniszezni, kacsát etetni is lehet, a kastély kiállításai pedig a művelődésre adnak alkalmat.

Az ország leggyönyörűbb arborétumai

Nézegess képeket!

Elolvasom

Pálma kedvence: Tihany

Nem vagyok nagy kiránduló - ha a kirándulás túrázással is társul -, inkább egy-egy várost vagy falut szeretek kiválasztani, majd ott letelepedni néhány napra. Talán mondanom sem kell, hogy Magyarország számtalan csodával rendelkezik, ám van egy, ami mindennél közelebb áll a szívemhez: Tihany. Az Alföldről származom, ezért a dimbes-dombos helyeket különösen élvezem, Tihany pedig éppen ilyen.

A maga egyszerű, régi falusi hangulatot idéző házacskáival egyszerűen imádnivaló, csöndje mindig megnyugtat, végtelen levendulamezői pedig a lelkemet is feltöltik. Aki Tihanyban jár, mindenképpen hallgassa vissza magát a tihanyi visszhangban, ebédeljen egyet a Csárdás Vendéglőben, látogassa meg az egykori apátsági majorságot, végül keressen egy padot, ahonnan látja a Balatont, és élvezze az egyedülálló naplementét.

Melinda kedvence: Dunakanyar

A nyári meleget nem tudom elviselni a víz közelsége nélkül, így legszívesebben egy dunai kenutúrára szeretek elmenni. A legszebb szakasz ezen belül is a Dunakanyar, ahol muszáj beiktatni egy túrát Visegrádra, a várba. A táj igazi szépsége innen, a hegy tetejéről tárul fel, amikor teljes hosszában látszik a Duna tekintélyt parancsoló íve, egészen a Szigetcsúcsig.

Lilla kedvence: Badacsony

Számomra a legkedvesebb kirándulóhely Badacsony, amit a nagy meleg miatt igazán tavasszal és ősszel praktikus meglátogatni, azonban a hangulatos borozóknak és a balatoni panorámának köszönhetően nyáron sem utolsó kikapcsolódás, különösen, ha az ember sikeresen eljut a hegy lábától fölfelé vezető betonút végéig, vagyis a valódi, erdei túraszakasz kezdetéig.

A turistajelzések a legszebb és legnevezetesebb látnivalók és természeti képződmények, többek között a Kisfaludy-ház, a híres bazaltorgonák, a tekintélyt parancsoló Kőkapu, a Rózsakő, a Kisfaludy-kilátó, illetve a Bujdosók lépcsőjének érintésével kalauzolják az utazót körbe a hegyen, ráadásul úgy, hogy az erdő lombjai közül időről-időre felbukkan a csodálatos balatoni panoráma is.

A túrára érdemes ebéd után vagy koradélután elindulni, így az ember még sötétedés előtt kiér az erdőből, visszafelé pedig még bőven lesz ideje útba ejteni néhány helyi pincészetet és borozót, netán egy hangulatos kis Balaton-parti étteremben pihenni ki az út fáradalmait.

Ezt is szeretjük