Így nem párásodik majd be a szemüveg a maszktól: 5 egyszerű trükk, amivel elkerülheted a zavaró problémát

Gyors megoldásokat mutatunk egy gyakori, bosszantó probléma ellen. Ha beveted őket, nem lesz párás a szemüveged a maszk miatt.

paras szemuveg maszk
Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A maszk ma már a mindennapok szerves részét képezi. És bár nélkülözhetetlen az egészség megóvásához, valamint a vírus terjedésének csökkentéséhez, az biztos, hogy nem túl kényelmes viselet. 

Azoknak főleg nincs egyszerű dolguk, akik még szemüveget is hordanak mellette, a kiegészítő ugyanis gyakran bepárásodik a maszktól, sok bosszúságot okozva ezzel az embernek. Szerencsére azonban van néhány egyszerű megoldás, amivel kiküszöbölheted a zavaró problémát.

Találd meg a tökéletes maszkot!

Alapvetően is lényeges, hogy megtaláld az arcodhoz legjobban illeszkedő maszkot, de a szemüvegeseknek még fontosabb, hogy ráleljenek a tökéletesen passzoló darabra. Ha ugyanis nem áll el a bőrödtől, akkor arra is kevesebb az esély, hogy kiszökjön a kifújt levegő, és bepárásodjanak a lencsék. Érdemes olyat választanod, ami az orrnál kicsit magasabb, vagy egészen az orr felső részéig ér, de arra is figyelj, hogy ne legyen túl laza. Ha szépen rád simul, megelőzheted a bosszantó gondot.  

Igazítsd meg!

Szintén jó ötlet, ha igazítasz egy kicsit rajtuk. Húzd picit lejjebb a maszkot és a szemüveget az orrcsontodon, így a kiáramló levegő nem párásítja majd be a lencséket. De azt is megpróbálhatod, hogy a maszkot lejjebb tolod, a szemüveget pedig feljebb. Arcformától is függ, melyik megoldás lesz majd számodra a legjobb, de arra figyelj, hogy a maszk viselése biztonságos maradjon.

A cikk az ajánló után folytatódik

Szappanos vizes öblítés

A legegyszerűbb, orvosok által is javasolt trükk kétségkívül a következő: öblítsd át szappanos vízzel a lencséket, majd hagyd őket maguktól megszáradni. Ezzel egy olyan réteget viszel fel a szemüvegre, ami nem engedi lecsapódni rajta a párát, így nem kell az állandó törölgetéssel küzdened. Egyesek szerint az is működik, ha mosogatószerrel vagy borotvahabbal mosod át, és utána langyos vízzel tisztítod le a kiegészítőt.

Zsebkendő és ragasztás

Az szintén beválik, ha egy zsebkendőt teszel az orrnyergedre, ez ugyanis felszívja a párát, a nedvességet, és megelőzi a lencsék elhomályosodását. Amennyiben elég szoros a maszkod, és jól illeszkedik, nem is csúszik majd el a helyéről a papírzsepi.

Ha egy extra gyors megoldásra lenne szükséged, akkor fogj egy sebtapaszt vagy bármilyen, bőrre használható ragasztószalagot, és ragaszd le vele a maszkot az orrnyergednél. Így is megakadályozhatod, hogy kijusson a levegő, és bepárásodjon a szemüveged.

Így hat a kézfertőtlenítő használata a bőrre

A rendszeres, alapos kézmosás és a kézfertőtlenítő használata a koronavírus miatt most kiemelkedően fontos. Ezek ugyanis hozzájárulnak a fertőzés terjedésének megelőzéséhez, azonban a fertőtlenítő termékek hosszú távú, sokszori alkalmazása a bőrre is hatással van. Bőrgyógyász szakorvos árulta el, milyen következményei lehetnek a kézfertőtlenítők használatának, és ahhoz is adott tippeket, hogyan előzhetőek meg a kellemetlenségek.

Így hat a bőrre a kézfertőtlenítő hosszú távú használata: a bőrgyógyász szerint az ekcémát fontos megelőzni

A bőrgyógyász elárulta, hogyan előzheted meg a kézfertőtlenítő használatának kellemetlen, fájdalmas mellékhatásait.

Elolvasom

(Képek: Getty Images.)

Ezt is szeretjük